Tartu Ülikoolis alustab õpinguid 4312 uut üliõpilast

Esmaspäeval, 31. augustil kell 9 alustatakse Tartu Ülikooli peahoone ees pidulikult 2020/2021. õppeaastat. Tartu Ülikooli üliõpilaste ridadesse lisandub 4312 uut üliõpilast.

Õppeaasta alguse puhul tervitavad peahoone ees üliõpilasi rektor Toomas Asser, Tartu linnapea Urmas Klaas, Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esimees Karl Lembit Laane ja informaatika eriala esimese aasta üliõpilane Karl Vilhelm Valter. Avamisüritust saab jälgida ka UTTV vahendusel.

Õpinguid alustab 4312 uut üliõpilast, neist 2505 kõrghariduse esimesel astmel, 1636 magistriõppes ja 171 doktoriõppes. Võrreldes eelmise aastaga oli sel suvel eestikeelsesse magistriõppesse soovijaid 20% enam ja ka vastu võeti mullusega võrreldes rohkem üliõpilasi.

Nii kõrghariduse esimesel kui ka teisel astmel on enim uusi üliõpilasi sotsiaalteaduste valdkonnas (vastavalt 1036 ja 775). Doktoriõppesse vastuvõetuid on kõige rohkem loodus- ja täppisteaduste valdkonnas (85).

Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk sõnas üliõpilastele mõeldud pöördumises, et sissesaanutel tasub uhke olla, kuna sõel oli tänavu tihedam kui viimasel viiel aastal. „Olen kindel, et te ei kahetse, et valisite Tartu Ülikooli,“ ütles ta.

Õppeprorektoril oli üliõpilastele seoses koroonaviiruse levikuga ka kolm palvet: et nad ei tuleks haigena kodust välja, järgiksid ülikoolis kehtestatud reegleid ning naudiksid ülikoolielu väikeses seltskonnas.

2020/2021. õppeaasta alguse seisuga õpib Tartu Ülikoolis 14 521 üliõpilast, sh 8677 kõrghariduse esimesel astmel, 4618 magistriõppes ja 1226 doktoriõppes.

Lisateave: Tuuli Kaldma, TÜ vastuvõtutalituse juhataja, 737 6391, tuuli.kaldma [ät] ut.ee

GAUDEAMUS

:,: Gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus! :,:
Post iucundam iuventutem,
post molestam senectutem
:,: nos habebit humus. :,:

:,: Vivat academia, vivant professores! :,:
Vivat membrum quodlibet,
vivant membra quaelibet,
:,: semper sint in flore! :,:

:,: Vivat et res publica et qui illam regit! :,:
Vivat nostra civitas,