Tartu ülikoolis kestab uute tudengite vastuvõtt 30. juunini

Tänahommikuse seisuga oli Tartu ülikooli esitatud 6406 avaldust. Kõige suurem huvi on arstiteaduse õppekava vastu, kuhu on esitatud 554 avaldust. Avalduste vastuvõtt Tartu ülikooli lõpeb SAISis juunikuuga, 1. juulil saab ülikoolile esitada täiendavaid dokumente ning tehakse kokkuvõtted, pärast mida algavad sisseastumiseksamid.

Tartu ülikooli õppeprorektor Mart Noorma ütles, et avalduste arvust on olulisem sisseastujate ambitsioonikus ja tahe õppida: „Tartu ülikool ootab õppima nii äsja gümnaasiumi lõpetanud kui ka juba töökogemusega inimesi, kel on soov oma teadmiste ja kogemustega Eestisse ja ühiskonda panustada.“

„Tartu ülikooli suur erialade valik ja võimalus neid omavahel üle ülikooli kombineerida valmistab ette uue grupi noori spetsialiste, kellele on suunatud rahva pilgud ja ootused, et nad teeksid elus asju, millest on kasu kogu maailmale. Meil kõigil on oma eesmärk, mille poole püüelda – Tartu ülikooli kvaliteetne, paindlik ning süvendatud haridus on üks kindel viis, kuidas oma eesmärke saavutada,” ütles Noorma.

TÜ vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo ütles, et vastuvõtuperiood on lühike ning seepärast on nõuete ja kuupäevade teadmine väga oluline: „See tagab tulevasele üliõpilasele võimalikult ladusa sisseastumisprotsessi. Vastuvõtuperiood on nii üliõpilaskandidaadi kui ka ülikooli jaoks intensiivne ja vastutusrikas, nii et panustame üheskoos, et kõik kulgeks sujuvalt.“

Olulisemad kuupäevad
20. kuni 30. juunini – avalduste esitamine sisseastumise infosüsteemis SAIS
27. juunist kuni 1. juulini – täiendavate dokumentide esitamine
4. kuni 14. juulini – sisseastumiseksamid, sh 5. juuli akadeemiline test
15. juuli – avaldatakse vastuvõetute esmased nimekirjad. Vastuvõtu käigus vabaks jäänud õppekohti täidetakse 19. augustini
18. juuli – õppimatuleku kinnitamise esimene tähtaeg. Alates 18. juulist vastuvõetud üliõpilaskandidaadid peavad õppimatuleku kinnitama kahe päeva jooksul
29. august – õppeaasta avaaktus

Tutvu õppekavade ja sisseastumistingimustega www.ut.ee/et/sisseastumine.

Tartu ülikool võtab uueks õppeaastaks vastu 2342 üliõpilast bakalaureuse- ja 1417 magistriõppekavadele.

Mart Noorma, TÜ õppeprorektor, 523 9159, mart.noorma@ut.ee
Kaja Karo, TÜ vastuvõtu peaspetsialist, 737 6391, 505 3468, sisseastumine@ut.ee