Tartu Ülikoolis on lahtiste uste päev

Kolmapäeval, 21. märtsil on Tartu Ülikoolis lahtiste uste päev. Toimub minimess, kuulata saab loenguid ja külastada teaduskondi.

Päev algab kell 11 ülikooli peahoone aulas õpilastele mõeldud infotunniga, kus tervitussõnad ütleb õppeprorektor Martin Hallik. Aulas peetavaid ettekandeid on võimalik otseülekandena jälgida ka UTTV-st (www.uttv.ee).

Ülikooli peahoones toimub minimess, kus on esindatud kõik teaduskonnad ja kolledžid ning huvilistel on võimalik esitada küsimusi. Päeva jooksul saab teaduskondades tutvuda õppimisvõimaluste ja -tingimustega, kuulata loenguid ja osaleda seminarides, kohtuda õppejõudude ja üliõpilastega. Ekskursioonid toimuvad TÜ raamatukogus, spordiklubis ja ühiselamutes. Külastajatele on tasuta avatud ka TÜ muuseumid.

Samal päeval toimub lahtiste uste päev korraga kuues Tartu kõrgkoolis – lisaks Tartu ülikoolile ootavad huvilisi ka Eesti maaülikool, Eesti lennuakadeemia, kaitseväe ühendatud õppeasutused, Tartu tervishoiu kõrgkool ja Tartu kõrgem kunstikool.

Taaskord on Harjumaa ja Põhja-Eesti noortel hea võimalus tulla Tartu kõrgkoolidega tutvuma tasuta erirongiga. Kuue kõrgkooli ning Edelaraudtee koostöös sõitma pandud erirong väljub Tallinnast Balti jaamast 21. märtsi hommikul kell 7.52 ning asub Tartust tagasiteele kell 17.19.

Noorte aega rongis sisustavad kõrgkoolide üliõpilasesindused. Lisaks erirongile on Narva, Pärnu, Viljandi, Valga ja Võru noortel sel aastal esmakordselt võimalus Tartusse sõita tasuta lahtiste uste päeva eribussidega.

Täpne ajakava ja rohkem infot erirongi ja -busside kohta aadressil: www.ut.ee/lahtiseduksed

Lisainfo: Triin Vakker, vilistlastegevuse projektijuht, tel 737 6121, 5554 0773, triin.vakker@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja