Tartu Ülikoolis peab loengu sotsiaalsete suhete põhivormide teooria looja

Esmaspäeval, 24. septembril kell 14.15 peab Tartu Ülikoolis (Lossi 36-214) avaliku loengu California ülikooli professor Alan Page Fiske. Pealkirja „Virtuous Violence“ all räägib Fiske vägivalla olemusest ja selle rollist sotsiaalsetes suhetes.

Maailmateadlase kutsusid Tartusse Tartu Ülikooli psühholoogia instituut ning käitumis-, sotsiaal- ja terviseteaduste doktorikool.

Ühe loengu korraldaja, TÜ psühholoogia instituudi isiksusepsühholoogia vanemteaduri Anu Realo sõnul on tegemist maailmas väga tuntud ning karismaatilise teadlasega, keda ülikoolil on au võõrustada.

Alan Fiske on California Ülikooli Los Angeleses (UCLA, USA) antropoloogia professor, tema üheks tuntuimaks saavutuseks on sotsiaalsete suhete põhivormide teooria (Structures of Social Life: The Four Elementary Forms of Human Relations, New York: Free Press, 1991). Nagu antropoloogile kohane tuletas ta oma sotsiaalste suhete teooria mitte laua taga istudes, vaid välitöödel maailma eri paikades. Üheks rahvaks, kelle seas on ta pikemalt elanud ja neid jälginud on mossid Burkina Fasos. Tartu Ülikoolis peetaval loengul keskendub Alan Fiske vägivalla olemusele ning sellele, milline on vägivalla ja sotsiaalsete suhete seos..

Täpsemat loengu tutvustust (inglise keeles) on võimalik lugeda TÜ psühholoogia instituudi kodulehelt.

Loeng on inglise keeles ja kõik huvilised on teretulnud!

Lisainfo: Anu Realo, TÜ psühholoogia instituudi isiksusepsühholoogia vanemteadur, 737 5915, anu.realo [ät] ut.ee