TARTU ÜLIKOOLIS SELGUSID DOKTORIÕPPESSE SAAJAD

Tartu Ülikooli doktoriõppe peaspetsialisti Anita Kärneri sõnul on uute doktorantide seas ka kuni 13 välisdoktoranti, mis teeb eriti heameelt ja kinnitab Tartu Ülikooli kui tugeva teadusülikooli renomeed ka väljaspool Eesti piire.
Anita Kärneri hinnangul vajatakse arenenud maades nii avalikus sektoris kui ka teadusmahukas tootmises just kõrgelt haritud uurimistöö kogemuse ja analüüsivõimega inimesi. Ülikoolilõpetanud ja magistrikraadi omandanud näevad paremat perspektiivi tööturul, kui neil on doktorikraad. Endiselt on ka Eesti ülikoolides puudus doktorikraadiga õppejõudude järelekasvust, mida Tartu Ülikool üritab omalt poolt parimal võimalikul viisil täita.

Kõige enam võeti doktorante vastu eesti ja soome-ugri keeleteaduse ning ajaloo õppekavale. Suurimad konkursid olid filosoofiateaduskonnas ning füüsika-keemiateaduskonnas. Mõlemas mainitud teaduskonnas alustab uuel õppeaastal tegevust ka doktorikool.
Kokku on Tartu Ülikoolis sügisel alustamas 6 doktorikooli.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht