Tartu Ülikoolis selgusid Eesti parimad noored lingvistikatundjad

17.–18. aprillil toimus Tartu Ülikoolis 9.−12. klasside õpilaste lingvistikaolümpiaadi lõppvoor. Tänavu võttis eelvoorust osa 152 õpilast, kellest lõppvooru pääsesid 40 parimat.

Lingvistikaolümpiaadi lõppvoorus tuli õpilastel lahendada 5 ülesannet eri keelte kohta, näiteks mongoli, maoori ja guaranii keelest. Parimaks lahendajaks osutus ja I järgu diplomi sai 12. klassi õpilane Mirjam Parve Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumist. Talle järgnesid Narva Humanitaargümnaasiumi abiturient Alina Uyazina, Jõhvi Gümnaasiumi 11. klassi õpilane Mona Teppor ja Hugo Treffneri Gümnaasiumi 11. klassi õpilane Laura Adamson, kes kõik pälvisid ka II järgu diplomi. III järgu diplom anti 7 õpilasele ja lihtsalt diplom eduka esinemise eest lingvistikaolümpiaadil 4 õpilasele.

Olümpiaadi neli parimat võistlejat Mirjam Parve, Alina Uyazina, Mona Teppor ja Laura Adamson sõidavad Eestit esindama rahvusvahelisele lingvistikaolümpiaadile, mis sel aastal toimub Stockholmis Rootsis.

Eesti lingvistikaolümpiaadi lõppvoorust võtsid väljaspool arvestust osa ka neli õpilast Lätist Riia 40. keskkoolist, kes sõidavad samuti Rootsi rahvusvahelisele lingvistikaolümpiaadile oma maad esindama.

Lingvistikaolümpiaadi eelvooru peetakse igal aastal samaaegselt viies Eesti linnas. ning lingvistikaolümpiaadist olid huvitatud ka uued, varem mitte osalenud koolid (nt Paikuse Põhikool, Rapla Vesiroosi Gümnaasium, Rocca al Mare Kool, Tallinna Tehnikagümnaasium, Aste Põhikool jne).

Lingvistikaolümpiaadi eesmärgiks on propageerida keeleteadust – olümpiaadi ülesanded annavad osalejatele võimaluse süveneda maailma keelelisse mitmekesisusse.

Eesti aineolümpiaadide korraldamist koordineerib Tartu Ülikooli Teaduskool ning rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Lingvistikaolümpiaadi koduleht http://www.teaduskool.ut.ee/ling

Lisainfo: Reeli Torn-Leesik, TÜ inglise filoloogia lektor ning lingvistikaolümpiaadi žürii esimees, e-post reeli.torn-leesik@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja