Tartu ülikoolis selgusid parimad noored religioonide tundjad

15. ja 16. märtsil selgusid Tartus viiendat korda Eesti parimad noored religioonide tundjad.

Olümpiaadi eelvoorus pidid osalejad kirjutama essee usulisel teemal. Võis arutleda kultusfilmi „Viimne reliikvia“ religioonikäsitluse üle, anda hinnang punkansambli Pussy Riot tegevusele, süveneda Jumalast kõnelemise viiside mõttekusse või mõttetusse või siis mõtiskleda 11.-12. sajandi Tiibeti poeedi Milarepa värsside üle. Lõppvooru valiti välja üksteist parimat esseed.

Lõppvoorus ootas osalejaid ees eelvooru essee kaitsmine, lühiessee kirjutamine, kus selleaastaseks teemaks oli evolutsiooni mõju religioonile, usundialaste teadmiste test ja loosiga valitud usundit puudutava probleemi analüüs. Tihedas rebimises läks esikoht seekord jagamisele Tallinna Inglise kolledži ja Hugo Treffneri gümnaasiumi abiturientide Beatrice Rahlini ning Mari-Anne Leškina vahel. Kolmas oli Linda Eensaar Hugo Treffneri gümnaasiumist.

Aineolümpiaadide korraldamist rahastab haridus- ja teadusministeerium, olümpiaadi toetas ka EV siseministeeriumi usuasjade osakond, kes autasustas kõiki osavõtjaid meeldejäävate meenetega ning eriauhinnaga suurepärase eelvooru essee eest Eeva Liisa Benderit Tartu katoliku koolist.

Täiendav info: Toomas Jürgenstein, tel: 5562 9938, e-mail: toomas@htg.tartu.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja