Tartu Ülikoolis toimub rahvusvaheline Kanada-uuringute konverents

Konverentsi korraldaja, TÜ inglise filoloogia assistendi Eva Reinu sõnul toimub konverents igal aastal rotatsiooni korras ühes Balti riigis, sedapuhku on järg Tartu käes. "Konverents on pühendatud Kanada riigi 140ndale aastapäevale ning selle eesmärgiks on uurida Kanada ühiskonna saavutusi, arenguid ja probleeme ning Kanada rolli maailmas" ütles Eva Rein. Erilise tähelepanu all on Kanada ja Eesti missioonid Afganistanis ning paljurahvuselisi ühiskondi käsitleva Kanada ja Eesti sotsiaalteadlaste koostööprojekti tulemused.

Konverentsil osaleb ettekandega Kanada välispoliitikast Kanada suursaadik Balti riikides Claire A. Poulin. Plenaarettekandega esineb Kanada sõja- ja majandusajaloo tippasjatundja Desmond Morton McGilli Ülikoolist. Afganistani paneeli peakõnelejad on Desmond Morton ja Riigikogu Väliskomisjoni esimees Sven Mikser, paneeli juhatab Indrek Elling Rahvusvahelisest Kaitseuuringute Keskusest. Paljurahvuseliste ühiskondade paneelis peavad ühisettekande Kanada juhtiv sotsiaalpsühholoog John Berry Queen'si Ülikoolist ning Raivo Vetik Rahvusvaheliste ja Sotsiaaluuringute Instituudist ning paneeli juhatab Klara Hallik Rahvusvaheliste ja Sotsiaaluuringute Instituudist.

Kümnekonnast riigist pärit Kanada-uurijad käsitlevad oma ettekannetes Kanada välispoliitikat, föderalismi, ajalugu, Kanada ja Ameerika Ühendriikide vastuolulisi suhteid, multikultuurilisuse ja kodakondsuse küsimusi, Kanada kirjandust, kunsti ning küsimusi lingvistika vallast. Konverents pakub ka erilise võimaluse heita pilk inuittide kunsti maailma, mille ukse avab inuittide kunsti ekspert Duncan McLean Waddington'sist Torontost oma rikkalikult illustreeritud ettekandega.

Konverentsi korraldajad on Tartu Ülikooli inglise filoloogia osakond ja Kanada-uuringute Keskus koostöös Kanada Suursaatkonna Tallinna Esindusega. Konverents toimub Kanada Välisministeeriumi granti A 6741 ning Tartu Ülikooli ja Kanada Suursaatkonna toel.

Konverentsi kava: /fleng/files/canada-conf-programme-2007.pdf

Lisainfo: TÜ inglise filoloogia osakonna assistent Eva Rein, tel 737 6254, eva.rein@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja