Tartu ülikoolis toimub rebasenädal

3. septembril saavad Tartu Ülikooli sammaste all kokku verivärsked “rebased” ja staažikad tudengid. Algab TÜ 16. rebasenädal.

Algab uus õppeaasta ning suurepärasest suvest õppetöösse naasmise leevenduseks korraldavad Agape Eesti ja Eesti Evangeelsete Üliõpilaste Ühendus koostöös Tartu Ülikooli õppeosakonna ja partneritega kuueteistkümnendat korda rebasenädalat.

Rebasenädala jooksul on avatud infolauad, korraldatakse võistlusi, erinevaid meelelahutusüritusi, tutvustatakse mitmekülgset linnaelu ja juhatatakse tudengiaasta väärikalt sisse. Esmaspäeva õhtul pakuvad Tartu Ülikooli tudengid Pirogovi platsil linnarahvale võimalust osa saada Teadusbussi tuleetendusest ja mitmekülgsest keemia ja füüsika showst.

Üks väljapaistvamaid ning ühtlasi harivamaid sündmusi on teisipäevaõhtune professorite talkshow "Kõneleb ülikooli koorekiht". Rektor prof Volli Kalm ja professor Triin Vihalemm räägivad ühiskonna suundumustest ja vastutusest. Mõistagi tuleb juttu õppimisest ja tudengielust laiemalt. Professorid jagavad häid mõtteid, kuidas ülikooli ajal hästi toime tulla ja kuidas tudengielust rõõmu tunda.

Kolmapäeva õhtul saavad Tartu Ülikooli ajaloomuuseumi valges saalis kokku kodu- ja välismaised tudengid, neljapäeva õhtul toimub metodisti kirikus õpetaja Kristjan Luhametsa juhatusel õppeaasta avajumalateenistus. Igal hommikul on tudengitel võimalik Vilde kohviku kostitusel päeva korraliku kohviga alustada. Võistlustel osalevatele tudengitele on auhindadeks välja pandud palju põnevat ja kasulikku, näiteks AHHAA teaduskeskuse tasuta pääsmed, Arctic Sport Club’i nädalased priipääsmed, Vanemuise teatri piletid jne.

Rebasenädala kava ja lisainfo on saadaval kodulehel www.rebasenadal.ee

Lisainfo:
Tõnis Valk