Tartu Ülikoolis toimub teaduse uuringute konverents

Konverentsi ühe korraldaja, teadusfilosoofia dotsent Endla Lõhkivi sõnul käsitletakse ettekannetes erinevaid teadusi ja nende uurimisviise. "Esinejaid on semiootikutest, filosoofidest ja ajaloolastest arstide ning füüsikuteni välja – eesmärgiks on erinevate nurkade alt vaadelda teaduse uurimise ajalugu ja meetodeid," ütles Lõhkivi.

Konverentsi peaesineja on teadusliku teadmise sotsioloogia üks mõjukamaid esindajaid, Cardiffi ülikooli professor Harry M. Collins, kelle artikkel "Empiirilis-relativistlik programm teadusliku teadmise sotsioloogias" (1983) on praeguseks saanud teaduse uuringute klassikaks. Artikli tõlke võib leida konverentsi ettekannete kogumikus "Teaduse uuringud: eesmärgid ja meetodid", mille on koostanud professor Rein Vihalemm.

Konverents on jagatud kaheks osaks: esimesel päeval toimub eestikeelne arutelu ilmunud artiklite üle, teise päeva ettekanded ja arutelud on inglise keeles. Konverentsi korraldab TÜ filosoofia osakonna teadusfilosoofia õppetool koostöös Teadusajaloo ja Teadusfilosoofia Eesti Ühenduse (TTEÜ), Tallinna Tehnikaülikooli humanitaar- ja sotsiaalteaduste instituudi, Audentese Rahvusvahelise Ülikooli humanitaar- ja sotsiaalteaduskonna ning Briti Nõukoguga.

Tegemist on juba üheteistkümnenda konverentsiga sarjas "Teaduslugu ja nüüdisaeg." Sarja eripäraks on juba 1979. aastast peale olnud, et ettekannete tekstid avaldatakse kogumikus enne konverentsi ja konverentsil saavad autorid sõna vaid lühikommentaarideks, millele järgneb diskussioon. Seekordse konverentsi kogumik on saadaval TÜ filosoofia osakonnas ja TÜ eetikakeskuses.

Konverents toimub 9.-10. maini Ülikooli 16 õppehoones ruumis 214. Täpne kava aadressil: http://www.humanitaarteadused.ut.ee/232838

Lisainfo: Triin Paaver, TÜ eetikakeskuse koordinaator, tel 737 5427, triin.paaver@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja
tel 737 5683; 515 0184
anneli.maaring@ut.ee
/yldinfo/press