Tartu Ülikoolis toimub üleeuroopaline farmaatsiateaduste konverents

Konverentsi pealkirjas sisalduv akronüüm BBBB tuleneb geograafilistest mõistetest Balaton-Baltic-Bled-Bosporus – vastavalt Ungari, Eesti-Soome, Sloveenia ja Türgi. Tegemist on üle-euroopalise farmaatsiateadlaste üritusega, mille programm on teaduslikult kõrgetasemeline ja püüab haarata kõiki farmaatsiateaduste eriharusid ning nendega piirnevaid teadussuundi.

Konverentsi peakorraldaja, TÜ farmaatsia instituudi professor Peep Veski sõnul on farmaatsia Eestis väike eriala väikeses riigis. "Nii suure rahvusvahelise konverentsi korraldamine annab ühtlasi võimaluse Eesti farmaatsiateadus maailmas nähtavamaks muuta," ütles Veski.

Konverentsi sekretäri, TÜ farmaatsiainstituudi vanemteadur dr Vallo Matto sõnul on BBBB konverents eriline veel seetõttu, et suuliste ettekannete esitamise võimalust pakutakse ka noorematele farmaatsiateadlastele ning esitatud teadustööd peaksid viima rahvusvaheliste ühisprojektide või koostöövõrgustike sünnini. "Seega tagab BBBB konverentsisari ülikoolile ka praktilise kasu jätkusuutlikkuse ning uute õppejõudude-teadustöötajate kasvatamise näol," ütles dr Matto.

Konverentsi ettekannete teesid, mida on kokku ligi 100, avaldati rahvusvahelise levikuga ajakirja European Journal of Pharmaceutical Sciences lisanumbris. Konverentsil peavad plenaarloenguid TÜ kasvandik, akadeemik Mart Saarma Helsingi Ülikoolist ja professor Alexander T. Florence Suurbritanniast. Korraliste suuliste ettekannetega esinevad kokku 32 teadlast, kelle hulgas on nii maailmakuulsaid teadlasi (nagu professor Filiz Hincal Türgist või professor Istvan Hermecz Ungarist) kui ka alustavaid farmaatsiateadlasi, nagu Taanis õppiv TÜ doktorant Kaisa Naelapää.

BBBB farmaatsiateaduste konverents kuulub Tartu Ülikooli 375. aastapäeva tähistamise üritustesarja ning Euroopa Farmaatsiateaduste Assotsiatsioonide Liidu kureeritavate rahvusvaheliste konverentside kavasse.

Konverentsi kodulehekülg: http://www.meditsiiniteadused.ut.ee/farmaatsia/bbbb

Lisainfo: TÜ farmaatsia instituudi ravimite tehnoloogia ja biofarmaatsia õppetooli vanemteadur dr Vallo Matto, tel 737 5197, 55626021, vallo.matto@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja