TARTU ÜLIKOOL/ROCK KORVPALLIMEESKONNAL VAHETUS PEATREENER

Senine korvpallimeeskonna Tartu Ülikool/Rock peatreener Tõnu Lust, kellel on seljataga kaks väga rasket, aga edukat hooaega peatreenerina, soovib jätkata meeskonna juures teise treenerina. See võimaldab tal enam tähelepanu pöörata järelkasvu küsimustele, eelkõige korvpalliklubi TABA 89 arendamisele, kes on Tartu korvpalli esindusvõistkondade taimelava.

Tõnu Lusti juhendamisel võitis Tartu Ülikool/Rock kahel aastal järjest Eesti karikavõistlused korvpallis. 2004. aastal võideti noorenduskuuri läbi teinud Rocki-ga Eesti meistritiitel. Möödunud hooajal saadi FIBA – EUROPE CUP sarjas edasi alagrupist ning pärast väga pingelist seitsmemängulist finaali võideti hõbemedalid.

Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi juhatuse esimehe Riho Illaku sõnul on spordiklubi korvpalliprojekti tugevuseks hea meeskonnatöö: "Me ei tegutse printsiibil, et endast maksimumi andnud hobune lastakse maha. Senisel peatreeneril on ideid ja potentsiaali küllaga, kuid inimesele on vaja aega patareisid laadida. Paavo Russak on vääriline järglane Tõnu Lustile peatreeneri ametis, et meeskond kevadel võitleks jälle Eesti meistritiitlile."

Kady Sõstar
TÜ avalikkussuhete spetsialist

INFO: Harry Lemberg, TÜ Akadeemilise Spordiklubi juhatuse liige, tel 737 5370, 511 6941