TARTU ÜLIÕPILASKÜLA PLAANIB TARTUSSE UUE ÜHISELAMU EHITAMIST

Tartu Üliõpilasküla direktori Urmas Petersoni sõnul on Tartus üliõpilaste elamistingimuste probleem veel lõplikult lahendamata, mistõttu tegi üliõpilasküla põhjaliku majandusanalüüsi, selgitamaks, kas ühiselamu rajamine tuleks kõne alla ka isetasuvuse printsiibist lähtudes. "Tartu Üliõpilasküla on oma tegevuses lähtunud kogu aeg efektiivse majandamise põhimõttest ning olemasolevad uued ja renoveeritud üliõpilaselamud suudavad majanduslikus mõttes kõik ilma täiendavate kulutusteta hakkama saada. Sellest lähtuvalt ongi üles kerkinud plaan rajada Tartusse veel üks mõnesajakohaline ühiselamu, mille majandamine lähtub kommertsalustest," selgitas Urmas Peterson.

Tartu Ülikooli finantsdirektori Taimo Saani hinnangul on üliõpilasküla initsiatiiv väga teretulnud, seda enam, et uue ühiselamu ehituse planeerimisel lähtutakse isetasuvuse printsiibist. "See näitab, et Tartu Ülikooli välja töötatud majandusmudel ühiselamute haldamiseks on efektiivne ja võimaldab selles valdkonnas järgmisi samme astuda. Selline lähenemine tugineb ülikooli stabiilsele arengule, seetõttu saab käivitada ühiselamu investeerimisprojekti tasuvusajaga 20 aastat," täpsustas Taimo Saan.

TÜ välisüliõpilastalituse peaspetsialisti Ülle Tensingu sõnul tuleb üliõpilaste elamistingimusi jätkuvalt parandada, sest ülikooli pürgib aasta aastalt üha enam välisüliõpilasi. Tänaseks on välisüliõpilaste arv ülikoolis kasvanud juba ligi 550-ni, mis näitab ülikooli kasvavat tuntust välisriikides.

INFO: TÜ finantsdirektor Taimo Saan, tel 737 5120

Liina Jürgen