Tartus algava konverentsi fookuses on Eesti kooliõpilaste vähene liikumine

Täna, 24.11 Dorpati konverentsikeskuses toimuva konverentsi fookuses on Eesti kooliõpilaste vähene liikumisaktiivsus ja seda lahendav pilootprogramm “Liikuma kutsuv kool”. Konverentsil kohtuvad koolijuhid 80 koolist ja KOVde esindajad ettevõtete, riigiasutuste ja vabaühendustega, kes oma tegevusega toetavad liikuvamate koolipäevade korraldamist.

Interaktiivsel konverentsil seotakse kümne piloteeriva põhikooli praktilised kogemused ideetubade, liikumisvahendeid tutvustava messi ning teadusuuringute tulemustega, et pakkuda lahendusi ja võrgustikuvõimalust sadakonnale haridusjuhile Eesti koolidest ja KOVdest. Tutvustatakse häid praktikaid ja erinevaid koolinoortele suunatud üritusi.

Konverents keskendub 2016. aastal 10 põhikooliga piloteerinud programmile "Liikuma kutsuv kool". Eesti koolide ja KOVde haridusjuhte, samuti riigiasutuste ja vabaühenduste esindajaid koondava konverentsi kava keskendub eri tüüpi koolide õpilaste liikumist soodustavate praktiliste lahenduste leidmisele.

Päeva esimeses, ettekannete pooles tutvustavad TÜ teadlased laste liikumise suurendamise hüvesid ning võimalustest, mille abil muuta liikuvamaks ainetunde, vahetunde ja kooliteed. Päeva teises, käed-külge pooles toimuvad koolide esitlus-, kogemus- ja ideetoad liikumise ja õppimise ühendamiseks.

„Tahaksime, et Eesti koolid õpiksid väärtustama liikumisaktiivsuse rolli hariduslike eesmärkide saavutamisel ning rakendama Liikuma Kutsuvate Koolide põhimõtteid. Konverentsiga näitame, et igast koolist võib saada Liikuma kutsuv kool,“  selgitab programmi eestvedaja ja TÜ liikumislabori juhataja Merike Kull konverentsi korraldamise eesmärke.

Lisaks rajab MTÜ Eesti Terviserajad Dorpati konverentsikeskusesse selleks päevaks pop-up siseterviseraja.

Lisainfo: Leene Korp, konverentsi meediajuht, TÜ Liikumislabor, +372 504 6403, leene.korp@ut.ee

Annely Lambing
Avalike suhete spetsialist