Tartus arutatakse teatrihariduse tuleviku üle

2015. aastal on Eesti teatri festivali DRAAMA fookuses teatrikoolide programmid. Sellega seoses toimub esmaspäeval, 7. septembril Tartu ülikoolis ümarlaud „Teatriharidus Eestis“, millest võtavad osa kõik teatriga seotud haridusasutused. Vaata ka ERR Novaatori 100 sekundi videot, kus TÜ teatriteaduse professor Anneli Saro räägib viiest väljakutsest, millega kohalik teatrimaastik silmitsi peab seisma.

Ümarlaual keskendutakse teatrihariduse olevikule ja tulevikule. Küsitakse, milline on teatrite toimimiseks vajalike inimeste väljaõpe praegu, millised on kitsaskohad ning kuidas liikuda edasi ja parandada õppetöö kvaliteeti.

Arutelul osalevad Eesti muusika- ja teatriakadeemia, kus õpetatakse näitlejaid, lavastajaid, dramaturge ja ooperilauljaid; Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide osakond, kus koolitatakse näitlejaid, lavastajaid, koreograafe, butafoore ja teatri visuaaltehnolooge; Eesti kunstiakadeemia stsenograafia osakond; Tallinna ülikooli koreograafia osakond, teatriteaduse eriala Tartu ülikoolis ning huvikool Drakadeemia, kus koolitatakse näitekirjanikke.

Ümarlaud toimub von Bocki majas (Ülikooli 16-102) algusega kell 11.

Ümarlauda korraldab Eesti teatriuurijate ja -kriitikute ühendus koostöös Tartu ülikooli kirjanduse ja teatriteaduse osakonna ja DRAAMA festivaliga. Üritust toetab Eesti kultuurkapital.

Lisainfo: Madli Pesti, päeva moderaator, Tartu ülikooli teatriteaduse lektor, e-post: madli.pesti [ät] ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja