Tartus kohtuvad Euroopa teadusülikoolide võrgustiku rektorid

Täna ja homme kogunevad Tartu Ülikoolis võrgustiku LERU-CE7 ülikoolide rektorid, et tutvustada teadus-, innovatsiooni- ja hariduspoliitika arengusuundi ning arutleda tuleviku põhiteemade üle.

Nii nagu teadus on rahvusvaheline, peab Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser ka teadus- ja kõrghariduspoliitika kujundamisel oluliseks teiste riikide kogemusega arvestamist. „LERU kohtumine on selleks hea võimalus, sest kõik Kesk-Euroopa ülikoolid seisavad praegu silmitsi samade muredega nagu meiegi – kuidas tagada teaduse ja kõrghariduse piisav ja stabiilne rahastamine ning vähendada konkurentsipõhist rahastamist,“ rääkis Asser. „Lisaks on Euroopas kerkinud esile akadeemilise vabaduse ja ülikoolide autonoomia küsimus, mille kaitsmisel peame olema üksteisele toeks,“ sõnas ta.

Seminari avab ettekandega LERU peasekretär Kurt Deketelaere, kes räägib, millised muutused on viimasel ajal toimunud Euroopa Liidu teadus-, innovatsiooni- ja hariduspoliitikas. Seminaril peavad teiste hulgas ettekande haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning Tartu Ülikooli Eesti geenivaramu teaduskeskuse asedirektor Tõnu Esko. Nad annavad ülevaate Eesti võimekusest Euroopa riikide põhiprobleemide lahendamisel.

Veel tuleb juttu Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi uutest haridustegevustest Kesk-Euroopas ning Poola projektist „Teaduse põhiseadus“.

LERU-CE7 initsiatiiv on Euroopa parimate teadusülikoolide võrgustiku LERU (the League of European Research Universities) ja seitsme Kesk-Euroopa ülikooli partnerlusprogramm, mis on loodudsihiga mõjutada kõrgharidus- ja teaduspoliitikat Euroopas. LERU võrgustikku kuulub 23 Euroopa juhtivat teadusülikooli 12 Euroopa riigist.

Lisateave: Kristi Kerge, TÜ rahvusvahelise koostöö juht, 737 6123, kristi.kerge@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja
tel +372 737 5681
mob +372 5307 7820