Tartus toimub suurim Ukraina-teemaline konverents Balti riikides pärast kriisi algust

Ukraina kriis on pannud Euroopa Liidu – Venemaa suhted tõsiselt proovile. Koostöös University College Londoniga kogunevad 3. ja 4. aprillil TÜ Euroopa kolledžisse rahvusvaheliste ülikoolide arvamusliidrid, kes püüavad debatti tuua selgust ja tõsisemat arutelu. Nende soov on mõista, kuidas Ukraina kriis areneb ja millised on selle tagajärjed Euroopa Liidu – Venemaa suhetele.

„Kohtumise läbiv eesmärk pole vaid Euroopa Liidu – Venemaa dialoogi ebastabiilse arengu probleemkohtade väljaselgitamine, vaid ka nende destruktiivse potentsiaali mõistmine,“ toonitas konverentsi korraldaja, TÜ riigiteaduste instituudi lektor Stefano Braghiroli.

Konverentsil heidetakse valgust sellele, kuidas on käimasolev kriis mõjutanud Euroopa Liidu – Venemaa suhteid ja millised võivad olla kriisi pikaajalised süsteemsed tagajärjed.

„Tundub, et uus olukord on muutnud, kuid mitte lähendanud Euroopa Liidu liikmesriikide väga erinevaid arusaamu Venemaast, ning pole samas toonud muutust Venemaa traditsioonilisse vaenu õhutavasse Euroopa Liidu strateegiasse,“ leidis Braghiroli.

Konverentsi peasündmus on maailma tipptasemel ekspertide ümarlaud „Making sense of the present to understand the future”, milles osalevad Sergey Glebov Odessa riiklikust ülikoolist, Anna-Cara Keim ja Joanna Szostek University College Londonist ning Andrey Makarychev ja Viacheslav Morozov Tartu ülikoolist. Modereerib Stefano Braghiroli Tartu ülikoolist.

Ukraina kriisi ja Euroopa Liidu – Venemaa suhete teemalist kahepäevast konverentsi „Critical perspectives and critical dimensions on the ongoing Ukrainian crisis: Which systemic challenges to the EU-Russia dialogue?“ korraldab Tartu ülikooli Euroopa kolledž koostöös University College Londoni slaavi ja Ida-Euroopa õpingute instituudi projektiga „Platform Ukraine“.

Projektis „Patform Ukraine“ püütakse valdkondadeüleselt analüüsida ja paremini mõista 2014. aasta Ukraina kriisi, pakkudes postsotsialistlikku ruumi uurivatele teadlastele ühtseid ressursse ja võrgustikku.

Konverents toimub 3. ja 4. aprillil Lossi 36. Tutvu programmiga. Üritus toimub tänu Konrad Adenaueri fondi toetusele.

Lisainfo: (inglise keeles) Stefano Braghiroli, TÜ riigiteaduste instituudi lektor, tel: 737 6581, e-post: stefano.braghiroli@ut.ee;
Silver Bohl, TÜ Euroopa kolledži turundusspetsialist, tel: 737 6379, e-post: silver.bohl@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392