Tartus uurivad teadlased, kuidas tulla toime infoühiskonna probleemidega

25.–26. septembril toimub Tartu Ülikoolis koostöös Jaapani suursaatkonnaga kõrgetasemeline doktorikool, mille keskmes on Jaapan ja toimetulek infoühiskonna suundumustega. Nii Jaapani kui ka Eesti tippteadlased arutlevad selle üle, kuidas astuda vastu 21. sajandi ülesannetele, aga säilitada samal ajal oma ainulaadset kultuuri ja identiteeti.

Jaapan, nagu paljud Euroopa riigid, seisab silmitsi ülesandega kohaneda praeguse aja muutustega nii, et oma isikupärast midagi kaduma ei läheks. Tartu Ülikooli Aasia keskuse juhataja Elo Sülla nimetab vaid mõne lahendust vajava probleemi: vananev ühiskond ja vähene sündimus, vajadus riiklike teenuste digitaliseerimise järgi, püüd olla majanduslikult konkurentsis ja tulla toime muutuva tööturuga.

Doktorikoolis proovivadki õppejõud ja üliõpilased Jaapanist, Eestist ja mujalt Euroopast otsida praeguses infoühiskonnas tekkinud küsimustele vastuseid. Samuti on Jaapani Suursaatkonnaga Eestis koostöös korraldatava doktorikooli eesmärk tugevdada Euroopa ja Jaapani suhteid. Konverentsi täpsem kava on ülikooli veebilehel.

Konverentsi korraldavad Tartu Ülikooli Aasia keskus, kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool, majandusteaduse ja innovatsiooni doktorikool, käitumis-, sotsiaal- ja terviseteaduste doktorikool, haridus- ja kasvatusteaduste doktorikool, kultuuriteaduste instituut, majandusteaduskond, õigusteaduskond ning maailma keelte ja kultuuride kolledž. Ürituse toimumist toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA) ja Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkond.

Lisateave: Elo Süld, TÜ Aasia keskuse juhataja, 528 4922, elo.suld@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja

Laps nutiseadmega

Kõne-eelne nutikohtumine võõrkeelega päästab lapse aktsendist

Teamwork

Enlight kutsub veebipõhisele partnerlusüritusele ja juhtimiskoolitusele

Tartu Ülikool uuring näitas, et ühest geeniveast põhjustatud mehepoolne viljatus on arvatust palju sagedasem.

Mehe viljatus tekib arvatust sagedamini ühe geeni veast