Tasuta programmeerimise e-kursusele registreerus rekordarv inimesi

5. oktoobril algab Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi korraldatav vaba ligipääsuga e-kursus „Programmeerimisest maalähedaselt”. Tegemist on ilmselt ühe suurima osalejate arvuga eestikeelse kursusega läbi aegade – osalejaid registreerus kokku veidi üle 1600. Registreerunute hulgas on erinevas vanuses inimesi õpilastest pensionärideni.

Kursuse eestvedaja informaatika lektor Eno Tõnissoni hinnangul näitab suur osalejate arv, et paljudel inimestel väga erinevatest valdkondadest on huvi programmeerimisest rohkem teada saada. „Meil on väga hea meel, et saame programmeerimist tutvustada ka teistele kui ainult oma üliõpilastele,” rääkis Tõnisson. „Kuigi osalejaid on palju, püüame siiski kõiki aidata, et esimene kokkupuude programmeerimisega oleks meeldiv ja hariv.“

Maalähedase programmeerimise kursus toimus ka käesoleva aasta kevadel ning siis jõudis 639 registreerunust tunnistuseni 411 osalejat. Järgmine e-kursus toimub 2016. aasta kevadel ning sellele on võimalik eelregistreeruda veebilehel https://courses.cs.ut.ee/2015/progmaa/.

Lisainfo: Eno Tõnisson, TÜ informaatika lektor, tel: 737 5431, e-post: eno.tonisson@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja