Teaduskool aitab võimekatel õpilastel teha karjäärivalikuid

20. septembrini saavad tublid õpilased registreerida ennast Tartu Ülikooli teaduskooli kursustele aadressil http://www.teaduskool.ut.ee/et/kursused-opilastele.

Head õpetajad ja lapsevanemad, soovitage lastel valida teaduskooli kursusi!

Nagu juba varasemast teada, on teaduskooli kursused mõeldud ennekõike reaalainetest tõsisemalt huvitatud õpilastele. Ikka tekib küsimus, miks peaksid noored leidma tee teaduskooli? Toome järgnevalt mõned vastused.

• Laps saab süvakursusel õppides teadlikumaks oma huvidest, mis võimaldab tal hiljem teha edukamalt karjäärivalikuid.
  • On võimalik täiustada oma oskusi ja teadmisi kuni rahvusvahelise olümpiaadi tasemeni välja. Edukas olümpiaadidel osalemine annab eeliseid kõrgkoolidesse astumisel Eestis ning avab uksi ka välismaal.
  • Leitakse sarnaste huvide ja oskustega sõpru kogu eluks.
  • Luuakse sidemeid Tartu Ülikooli õppejõududega, kes viivad läbi teaduskooli kursusi.

2014/15. õppeaastaks pakub teaduskool 40 kaugõppekursust matemaatika, füüsika, keemia, bioloogia, informaatika, humanitaaria ja sotsiaalia valdkondadest. Päris uued kursused on „Ettevalmistus matemaatikaolümpiaadiks IV“ ja „Diskreetse matemaatika elemendid“. Valikus  on kakevadel õpilaste poolt parimaks kursusteks valitud „Geneetika ja Evolutsioon“.

Kursused algavad oktoobri teisest ja kolmandast nädalast.

Lisainfot leiab www.teaduskool.ut.ee või kirjuta teaduskool@ut.ee, helista 7375581.

Head õppeaastat!

Virge Tamme