Teaduskoolis toimub praktiline teaduslaager

Pakkumaks teaduskooli kursustel osalenud õpilastele võimalust aasta jooksul kogutud teadmisi tegudesse rakendada, korraldab Tartu ülikooli teaduskool 23. ja 24. augustil teaduslaagri.

Sadakond teaduskooli kursustel õppinud õpilast on registreerunud laagrisse, kus nad saavad kahe päeva jooksul osaleda omale meelepärastes töötubades. Korraldajad on päevakava tegemisel võtnud aluseks idee, et õpilased saaksid Tartu ülikoolis veedetud päevi enda jaoks võimalikult sisukalt kasutada.

„Oleme päevakava koostades lähtunud sellest, et kui õpilasele ikka keemia üldse ei sobi, siis võib ta selle asemel minna hoopis filosoofia või majanduse töötuppa. Kui aga õpilasele meeldib korraga nii keemia kui ka filosoofia, siis on tal võimalik ühel päeval osaleda ühes ja teisel päeval teises töötoas,“ selgitas projektijuht Terje Kapp.

Teaduslaagris näevad noored, kuidas käib töö laboris ning saavad tutvuda ülikoolis töötavate teadlastega, millest võib areneda välja uusi (uurimistöö) projekte. Lisaks saavad üle Eesti kokku tulevad noored võimaluse luua omavahel ning ka ülikooli teadlastega sidemeid ja kontakte. Oma praktilise „käed külge“ vormi tõttu on teaduslaager ideaalseks täienduseks teaduskooli kaugõppekursustele.

„Loodan väga, et osalevad õpilased saavad laagrist teaduspisiku ning leiavad tee ülikooli. Ühtlasi kutsun kõiki õpihimulisi 7.-12. klassi õpilasi registreeruma 2016/17. õppeaasta teaduskooli kursustele ja õpikodadesse,“ sõnas Kapp.

Teaduskooli kursustele registreerimine on avatud 20. septembrini või kursuste täitumiseni lehel http://www.teaduskool.ut.ee/et/kursused.

„Käed külge, teaduskooli praktiline teaduslaager“ toimub Tartu ülikooli Maarjamõisa teaduslinnakus. Laagri läbiviimist toetab SA Eesti teadusagentuur teaduse populariseerimise projektikonkursi raames.

Teadulaagri päevakava ja töötubadega tutvu http://www.teaduskool.ut.ee/et/kaed-kulge-ehk-teaduskooli-praktiline-teaduslaager

Terje Kapp, projektijuht
terje.kapp@ut.ee