Teadusportaal ERR Novaator üllatas rahvusvahelisel konkursil žüriid

Tartu ülikooli ja ERRi ühine teadusportaal ERR Novaator pääses rahvusvahelisel digitaalkommunikatsiooni konverentsil aasta parima strateegia kategoorias viie nominendi hulka, seistes kõrvuti kaubamärkidega nagu Shell, Vodafone ja Knorr, millest viimase konkursitöö ka aasta parima strateegia tiitli sai. Suurimat üllatust pakkus žüriile tõik, et ERR Novaator teenib avalikkuse huvi, mitte rahaliselt mõõdetavat kasu.

Koostööprojekti tutvustava taotluse põhjal nominendiks nimetatud, tuli ERR Novaatori toimetusel enda töid ja tulemusi tutvustada Berliinis kommunikatsiooniekspertidest koosneva žürii ees.

„Mõistetavalt tundis žürii huvi selle vastu, millist rahas mõõdetavat kasu ERR Novaator teenib. Turundusinimestest koosnevat žüriid suutsime üllatada sellega, et kahe avalik-õigusliku organisatsiooni koostöös tehtav teadusportaal teenibki eelkõige avalikkuse huvi teaduse sisu ja olemuse kommunikeerimisel,“ ütles ERR Novaatori vastutav toimetaja Marju Himma.

ERR Novaatori Tartu ülikooli poolne toimetaja Katre Tatrik ütles, et teadlaste tutvustamine ning teadustööde haaravalt ja arusaadavalt selgitamine on Tartu ülikoolile alati oluline olnud ning koostöö rahvusringhäälinguga on ülikooli teaduskommunikatsiooni viinud uuele tasemele: „Rõõm, et kahe avalik-õigusliku organisatsiooni ühist pingutust selles vallas tunnustavad ka rahvusvahelised kommunikatsiooneksperdid.“

Ühisportaali algataja, TÜ kommunikatsioonitalituse juhataja Illari Lääne sõnul on üha killustuvas meediamaailmas väga oluline leida strateegilised partnerid kellega koostööd teha. „Uudne ühistoimetuse idee, mida varem proovitud pole, on tänaseks ennast igati õigustanud. ERR Novaator on gravitatsiooniefektina koondamas enda ümber nii Eesti suurimad ülikoolid ja teadusasutused, kõik olulisemad teadusteemad kui ka teadusuudiste meediakanalid, kes väärtustavad just ERR Novaatori originaaluudiseid meie enda teadusest ja teadlastest,“ täpsustab Lään portaali olulisust.

Teadusportaalil on lähiajal kavas laiendada oma sisu ERRi teistessegi raadio- ja televisiooniprogrammidesse, et nii jõuda üha rohkemate inimesteni. Juba praegu võib iganädalaselt kuulata ERR Novaatori terviseülevaadet Vikerraadiost ning 3. detsembrist saavad ETV vaatajad osa teadusportaali DNA-teemalisest lühisarjast.

TÜ ja ERRi ühine teadusportaal ERR Novaator alustas 2015. aasta alguses. Sama aasta lõpus premeeriti portaali teadusteemade ja teadlaste saavutuste laiapõhjalise ning professionaalse käsitlemise ja avalikkusele tutvustamise eest tiitliga „Teaduse populariseerija“. 2015. aastasse jääb veel kaks tunnustust: loovkonkursil „Kuldõun“ sai portaal kategoorias „Aasta nutitegu hariduses“ teise koha ning rahvusvahelisel konkursil valiti portaal Euroopa kõrghariduse kommunikaatorite poolt 200 kandidaadi hulgast Euroopa 12 parema arendusprojekti hulka.

Virge Tamme