Tippjuhid arutlesid doktorikraadiga töötaja perspektiive avalikus sektoris

6. mail kohtusid Tallinnas Tartu ülikooli korraldataval seminaril „Doktorikraadiga töötaja avalikus sektoris: teaduse ja riigivalitsemise ühendamine" Eesti avaliku sektori mitmed juhtfiguurid, et arutleda, kas ja kui palju doktorikraadiga töötajaid vajab Eesti avalik sektor.

„Üha enam kõneldakse sellest, et akadeemilises maailmas ei ole piisavalt töökohti värskete doktorite jaoks, mistõttu on oluline kaaluda karjäärivõimalusi ka väljaspool,“ tõdeb seminari üks korraldajaid, Tartu ülikooli käitumis-, sotsiaal- ja terviseteaduste doktorikooli peaspetsialist Katre Sakala.

Seminar keskenduski küsimustele, millist tööperspektiivi pakub doktoritele avalik sektor; kuidas on doktorikraadiga inimesed sattunud riigitööle; kuidas suhtub riik doktoritesse; kuidas doktorid ise tunnevad end riigiteenistuses; millised on karjäärivõimalused ja mille poolest erineb Eesti muust maailmast.

Seminari aruteluringides osalesid teiste seas riigikontrolör Alar Karis, kaitsepolitsei direktor Arnold Sinisalu, siseministeeriumi kantsler Leif Kalev, välisministeeriumi asekantsler Mart Laanemäe.

Arutelud toimusid neljas sessioonis. Sessiooni „Mida vajab riik? Mida ootab riik? Mida pakub riik?“ põhiküsimusteks oli mh, milline on Eesti riigi personalistrateegia hariduskvalifikatsioonide osas? Ja kas doktorikraadiga inimene on riigi jaoks ülekvalifitseeritud?

Sessioon „Doktorid riigiteenistuses: kuidas, miks ja milleks?“ arutles selle üle, et riigiteenistuses töötav doktor on sageli inimene, kes omandab doktorikraadi alles hiljem oma riigitöö kõrvalt. Ehk enne ollakse riigiteenistuja ning siis doktorant, mitte vastupidi. Kas selline mudel ongi möödapääsmatu, paratamatu?

Päeva lõpetasid sessioonid „Doktorid riigiteenistuses mujal maailmas“ ning „Psühholoogiline kaitse: edukas näide riigi ja teaduse koostööst?“.

Seminar toimus Tallinnas hotellis Nordic Hotel Forum. Seminari korraldas Tartu ülikooli käitumis-, sotsiaal- ja terviseteaduste doktorikool. Loe täpsemalt kodulehelt.

Seminari toimumist toetas Euroopa Liit Euroopa sotsiaalfondi kaudu.

Lisainfo: Katre Sakala, TÜ käitumis-, sotsiaal- ja terviseteaduste doktorikooli peaspetsialist, tel: 737 5337, 527 2117, e-post: katre.sakala@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392