Toimus Eesti esimene religiooniõpetuse olümpiaad

Tasavägises võistluses võitis esikoha võitis Liis Serk Hugo Treffneri Gümnaasiumist, teiseks jäi Liis Koger Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist ja kolmandaks Minni Saapar Miina Härma Gümnaasiumist. Kümnest finaali pääsenust neli olid Tartu noored.

Eesti erinevatest koolidest laekunud religiooniteemalistest esseedest valiti lõppvooru kümme paremat. Seal kuulus ülesannete hulka eelvooru essee põhiseisukohtade esitamine ja nende kaitsmine. Järgnesid kirjalikud küsimused kolme teema kohta: esimene oli seotud religiooni ja teaduse suhetega, teine islami ja kolmas Eesti usulise olukorraga. Õpilasi hindas žürii, eesotsas teoloogiadoktor Meelis Friedenthaliga.

Mõte korraldada religiooniõpetuse olümpiaad on välja kasvanud Tartu Ülikooli teaduse ja religiooni kolleegiumi korraldatud esseevõistlusest gümnasistidele ning inspireeritud gümnasistidele juba aastaid korraldatud filosoofiaolümpiaadidest.

Tänavust olümpiaadi korraldasid TÜ usuteaduskond ja Eesti Religiooniõpetajate Liit. Üritust toetas Eesti Kirikute Nõukogu.

Korraldajate tulevikuplaanides on ka ürituse edasiarendamine üleeuroopaliseks religiooniõpetuseteemaliseks konkursiks - vastav ettepanek on tehtud Euroopa religiooniõpetajate organisatsioone ühendavale liidule EFTRE.

Lisainfo: Toomas Jürgenstein, toomas.jyrgestein@htg.tartu.ee ja http://www.teaduskool.ut.ee/rlo

Karin Volmer
pressiesindaja