TÜ ajaloo muuseum kutsub tudengeid oma päeva pildistama

Tartu Ülikooli ajaloo muuseum kutsub tudengeid osalema fotokonkursil "Tormijooks ühikast auditooriumi – ja tagasi". Fotodest tuleb koostada pildiseeria, mis kajastaks tudengi ühte päeva. Programm peaks koondama nii olulisemaid igapäevasündmusi kui ka andma avarama ettekujutuse tudengielust üldse: mida tudeng päeva jooksul teeb, mida sööb, kus käib jne. Pildiseerias ei tohiks olla üle 20 foto.

Fotode puhul hinnatakse eelkõige informatiivsust, kuid tähelepanu tuleks pöörata ka tehnilistele ja kunstilistele aspektidele. Samuti tuleks kinni pidada viisakatest pildistamistavadest. Igale fotole peab olema lisatud lühike seletav-kirjeldav, soovitavalt humoorikas, tekst. Konkursi tähtaeg on 20. septenber 2011.

Tingimused:

Konkursil võivad osaleda kõik Tartu tudengid, olenemata ülikoolist.
Konkursil osalemine on tasuta.
Slaidishow tuleb esitada CD-plaadil TÜ ajaloo muuseumi infolauda või saata e-posti aadressile mihkel.truman@ut.ee 20. septembriks 2011. a.
Fotode minimaalne resolutsioon peaks olema 240 dpi-d ning foto pikem külg peaks olema vähemalt 3000 pikslit.
Fotod peavad slaidishow’s olema kas ainult mustvalged või ainult värvilised. Kasutada võib digitaalset töötlust.
TÜ ajaloo muuseumil on õigus konkursile esitatud slaidshow’de fotosid koos autori nimega kasutada tasuta konkursiga seotud reklaamides ning hilisema näituse infomaterjalidel (plakatid, kodulehekülg, kutsed jne).
Slaidshow esitamisega kinnitab konkursil osaleja, et omab esitatud fotodega seotud autoriõigusi.
Fotokonkursile esitatud slaidishow’le peab olema lisatud autori nimi, kõrgkool, eriala, kursus, telefoninumber ja e-posti aadress.

Konkursi tulemused avaldatakse 1. novembril 2011. a Tartu Ülikooli ajaloo muuseumi kodulehel http://ajaloomuuseum.ut.ee/

Tartu Ülikooli ajaloo muuseum jätab endale õiguse teha konkursi käigus reeglites täpsustusi ning täiendusi.

Võitja selgitab välja žürii. Parimate tööde autoreid premeeritakse. Võidutöö kaasatakse 6. detsembril avatavasse tudengielu ajalugu käsitlevasse näitusesse.

Lisainfo: Mihkel Truman, tel 737 6074, mihkel.truman@ut.ee

Anneli Miljan