TÜ ajaloo muuseum tähistab sünnipäeva konverentsiga

Konverentsil arutletakse selle üle, kuidas peegeldusid Euroopa teadusruumis ja mõtlemises toimunud arengud Academia Gustavianas (1632 – 1665) ja Academia Gustavo-Carolinas (1690 – 1710). TÜ ajaloo muuseumi teadusdirektori Lea Leppiku sõnul oli 17. sajand teaduse kiire arengu, institutsionaliseerimise ja järkjärgulise eksperimentaalse paradigma omaksvõtmise sajand. Ülikoolidel ei olnud selles alati juhtrolli, kuid nad ei jäänud üldisest arengust puutumata.

"Tolleaegset teaduselu ei ole meil eriti palju uuritud, tööpõld on lai. Küll on aga viimastel aastatel esile kerkinud mitmed noored teadlased, kellel on juba pisut teistsugune erialane ettevalmistus ja kellel on olnud tahtmist süveneda 17. sajandil kirjapandud tekstidesse. Hea näide on ülikooli juubeli raames ilmunud 17. sajandi juhuluule kogumik, mis viib meid lähemale selle ajastu vaimuelu mõistmisele," ütles Leppik.

Konverentsil esinevad ettekannetega TÜ emeriitprofessor Helmut Piirimäe, TÜ ajaloo ja arheoloogia instituudi dotsent Pärtel Piirimäe, TÜ klassikalise filoloogia osakonna doktorant Kaarina Rein jpt.

TÜ ajaloo muuseumi sünnipäeva puhul on 6. detsembril muuseumisse sissepääs kõigile tasuta!

Lisainfo: Lea Leppik, tel 737 5672

Anneli Maaring