TÜ AJALOO MUUSEUMIS TOIMUB WIEDEMANNI SÜMPOOSION

Sümpoosionil tuleb juttu akadeemik Wiedemanni ja Tartu Ülikool sidemetest, Wiedemanni grammatika tõlkimise probleemidest ning Wiedemanni grammatika faksiimileväljaande esitlusest. Sümpoosionil on väljas ühtlasi F. J. Wiedemanni teoste ja juubeliaasta tähistamise fotonäitus.
Üritusest võtavad osa nii Tartu Ülikooli, Tartu linna kui ka Haridus- ja Teadusministeeriumi juhid. Sümpoosioni korraldavad Tartu Ülikool, Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Keele Instituut ja Emakeele Selts.

Akadeemik Ferdinand Johann Wiedemann, kelle sünnist 30. märtsil möödus 200 aastat, on Eestile ja eesti keele uurimisele tähtis eelkõige tema poolt koostatud eesti-saksa sõnaraamatu ning eesti keele grammatika tõttu.

Juubeliaasta varasemate ürituste hulgas on olnud riigi F. J. Wiedemanni keeleauhinna määramine ja kätteandmine, tõlkevõistlus ja õpilaskonverents Haapsalus, rahvusvaheline teaduskonverents Tallinnas, Wiedemanni mälestuskivi paigaldamine, rahvusvaheline teaduskonverents ja keelepäev Peterburis, P. Ariste Wiedemanni-raamatu kordustrükk (Eesti Keele Sihtasutus), Wiedemanni keeleauhinna keelepäev Väike-Maarjas jm Wiedemanniga seotud üritused.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht