TÜ akadeemilise naiskoori vilistlaskoor tähistab 20. aastapäeva

14. aprillil kell 17 tähistab Tartu ülikooli akadeemilise naiskoori vilistlaskoor kontserdiga „Gloria musicae“ ülikooli aulas oma 20. aastapäeva. Kontsert on tasuta ja kõik lahkesti palutud!

Kõik vilistlaskoori asutajad olid akadeemilise naiskoori kogemusega, sealt pärinevad ka koori traditsioonid ja nimi. Tänapäeval tegutsetakse kontsertkoorina, kus laulavad ülikooli töötajad, vilistlased, üliõpilased ja H. Elleri nimelise Tartu Muusikakooli koorijuhtimise õpilased. Asutamisest alates on koori dirigent Vaike Uibopuu.

Kontserdil kõlab armastatud eesti autorite (Ester Mägi, Alo Ritsing, Aare Kruusimäe jt) kõrval kaunis sakraalmuusika (Vivaldi, Gounod, Delibes, Miškinis). Kontserdil on kaastegev Tallinna tehnikaülikooli meeskooriga tihedalt seotud Inseneride meeskoor Ants Üleoja juhatusel ja solistid.

Märtsis toimunud ja ülikooli kooridele võidukalt lõppenud võistulaulmise žürii liige Ants Soots on iseloomustanud koori etteastet järgmiselt: „Põhjaliku „kooli“ ja kogemusega koorilauljad, professionaalne dirigenditöö. Ester Mägi parim tõlgendus ja ettekanne, sisult mõjuv, detailirohke, väga selge faktuur.“

Ester Mägi  „Äiu-püiu“ tuleb ettekandele ka sel kontserdil, nagu ka teisedki võisluskavva kuulunud palad.

Kontsert on tasuta. Kõik on oodatud.

Kontserdi kavast pikemalt Tartu kultuuriaknas: http://kultuuriaken.tartu.ee/?event=1333490142

Lisainfo: Leeni Uba, tel 737 6339, 50 98 618

Anneli Miljan