TÜ arengukonverentsil arutlevad arvamusliidrid ülikooli rolli üle ühiskonnas

Konverentsi kavas on Alar Karise, Tõnis Lukase ja Jüri Engelbrechti ettekanded ülikoolidest, kõrgharidusest ja teadusest Eestis ning maailmas. Raivo Vare ning Tarmo Kriis käsitlevad Eestis hetkel väga aktuaalseid majandusarengu ja tööhõive küsimusi ning ülikooli rolli nende valdkondade probleemide lahendamisel. Ettekannetega esinevad ka Jüri Arrak ning Indrek Neivelt.

Tartu Ülikooli rektori Alar Karise sõnul seisneb konverentsi suurim väärtus erinevate osapoolte dialoogis. "Tartu Ülikool peab oma arenguplaane seades lähtuma Eesti ühiskonna ootustest. Paraku on nende ootuste täitmine väga otseselt seotud tingimustega, mida riik ülikoolile loob. Reedene kohtumine on algus pikemale avalikule diskussioonile ülikooli rollist ühiskonna arendajana ning vahenditest, mida selle rolli täitmine eeldab," ütles Karis.

Ettekannetele järgneb diskussioon teemal "Millist ülikooli vajab Eesti ühiskond?" Arutelul osalevad riigikogu kultuurikomisjoni esimees Peeter Kreitzberg , haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, Narva Elektrijaamade ASi juhatuse esimees Ilmar Petersen, Twente Ülikooli kõrghariduspoliitika uuringute keskuse teadur Maarja Soo ning Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhatuse liige Olga T¨erjomu¨kina. Mõttevahetust juhib Tartu Ülikooli magistrant Aigar Vaigu.

Tervitussõnadega astuvad konverentsil üles president Toomas Hendrik Ilves ning riigikogu esimees Ene Ergma.

Konverentsi ülekannet saab jälgida ülikooli veebilehel http://video.ut.ee.

Arengukonverents on osa Tartu Ülikooli arengukava koostamise protsessist. Arengukavas määratletakse ülikooli strateegilised arengueesmärgid aastateks 2009-2015 ning see on plaanis vastu võtta käesoleva aasta lõpuks.

Tartu Ülikooli arengukonverents "Ülikool homse ühiskonna kujundajana"
7. novembril ülikooli aulas

10.00 Eesti Vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese tervitus, Riigikogu esimehe Ene Ergma tervitus
10.15 "Dünaamiline ülikool – valikud ja võimalused" rektor professor Alar Karis
10.45 "Rahvusvahelise rahvusülikooli võimalikkusest" teadus ja haridusminister Tõnis Lukas*
11.10 "Teadusülikoolid Euroopa teadusruumis" Euroopa Teaduste Akadeemiate Föderatsiooni president Jüri Engelbrecht
11.30 "Tartu Ülikool Eesti majandusarengu tagamisel" TÜ kuratooriumi liige Raivo Vare
11.50 "Kellele on vaja ülikoolilõpetajat?" Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Tarmo Kriis
12.10 "Nähtamatu ja nähtava vahekord kultuuris" TÜ vabade kunstide professor 1996–1997 Jüri Arrak
12.30 "Ülikooli ja ettevõtluse dialoog" Indrek Neivelt

14.00–16.00 diskussioon "Millist ülikooli vajab Eesti ühiskond?"
Diskussiooni juhib Aigar Vaigu, Tartu Ülikooli magistrant
Osalevad: Peeter Kreitzberg, Tõnis Lukas, Juhan Parts, Ilmar Petersen, Maarja Soo, Olga T¨erjomu¨kina.

*Peaminister Andrus Ansipi ettekanne on asendatud haridus- ja teadusminister Tõnis Lukase ettekandega, kuna peaminister osaleb Brüsselis toimuval Euroopa Liidu Ülemkogu mitteametlikul istungil.

Vaata ka /arengukonverents

Lisainfo ja intervjuud: Tartu Ülikooli teadusprorektor Kristjan Haller, telefon 737 5610, kristjan.haller@ut.ee

Tuuli Härson
TÜ avalike suhete peaspetsialist