TÜ arstiteaduskond tähistab aastapäeva

7. ja 8. oktoobril tähistab TÜ arstiteaduskond mitme kõrgetasemelise üritusega oma 378. sünnipäeva. Biomeedikumis esineb akadeemilise loenguga Helsingi ülikooli professor akadeemik Mart Saarma. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39255","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Neljapäeval, 7. oktoobril toimub Biomeedikumis teaduskonverents, kus oma teadustulemusi tutvustavad Soome, Rootsi, Hollandi ja Eesti arstiteaduse doktorandid. Kokku tuleb ettekandmisele 79 teadustööd, ilmub ka ajakirja Eesti Arst vastavasisuline number.

Kell 11.15 peab Biomeedikumis (auditooriumis 1006) akadeemilise loengu Helsingi Ülikooli professor, akadeemik Mart Saarma, kes kõneleb biotehnoloogilistest lähenemistest neurodegeneratiivsete haiguste ravis. Kell 13 jätkub konverents teadurite, õppejõudude ja üliõpilaste eestikeelse sessiooniga. Biomeedikumi 1. korruse paremas tiivas on üleval stendiettekanded. Kokku tuleb ettekandmisele 79 teadustööd, ilmub ajakirja Eesti Arst vastavasisuline erinumber.

Reedel, 8. oktoobril toimub Tartu Ülikooli aulas kuulsa kirurgiaprofessori Nikolai Pirogovi 200. sünniaastapäevale pühendatud pidulik konverents. Nikolai Pirogovi rollist kirurgia ajaloos, (väli)kirurgia minevikust ja tänapäevast kõnelevad teiste hulgas meditsiiniteenistuse kolonel dr Keith Galbraight Suurbritanniast ning dr Tiit Meren, kes on esimese Eesti kirurgina viibinud sõjaväemissioonil Afganistanis. Moodsast virtuaallahangust peab ettekande vanemteadur dr Vitali Vassiljev.

Kell 16 järgneb Vana-Anatoomikumis legendaarsest õppejõust kirjutatud raamatu esitlus: "Üks ja ainus härra Manna. Valter Pärtelpoeg. Anatoom ja mükoloog." Autor Ago Pärtelpoeg.

Õhtul kell 18 toimub Tartu Ülikooli Ajaloomuuseumis dekaani vastuvõtt, kus antakse üle Tartu Ülikooli suur medal emeriitprofessor Helgi Silmale, arstiteaduskonna medalid akadeemik, professor Mart Saarmale ja dotsent Aavo Langile. Kätte antakse ka esimene stipendium professor Marika Mikelsaare üliõpilasteaduse tunnustamise fondist, Robert Lepiksoni stipendiumid ja Kliinilise Meditsiini Doktorikooli stipendium parimatele teaduskonverentsi ettekannetele.

Rohkem infot: http://www.meditsiiniteadused.ut.ee/394210

Lisainfo: Tuuli Ruus, TÜ arstiteaduskonna dekanaadi juhataja, tel 737 5325