TÜ arstiteaduskonna dekaaniks sai Joel Starkopf

Tartu ülikooli arstiteaduskonna valimiskogu valis teiseks ametiajaks tagasi senise dekaani Joel Starkopfi.

Joel Starkopf on sündinud 1966. aastal Tallinnas. Tartu ülikooli arstiteaduskonna lõpetas ta 1991 ning meditsiinidoktori kraadi kaitses 1997. aastal. Starkopf on töötanud Tartu Maarjamõisa haiglas anestesioloogina ning TÜ anestesioloogia ja intensiivravi kliinikus assistendi ja arst-õppejõuna.

Aastatel 2001–2004 oli ta TÜ arstiteaduskonna dotsent ning alates 2001 ka anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku juhataja.  Anestesioloogia ja intensiivravi professoriks valiti Joel Starkopf 2004. aastal ning TÜ arstiteaduskonna dekaani ametis on ta olnud alates 2009. aastast.

Prof Starkopf peamised uurimisvaldkonnad on südamelihase isheemia-reperfusiooni kahjustus, oksüdatiivne stress, südamelihase eelkohastumus; antibakteriaalsete ravimite farmakokineetika septilise šoki puhul ning gastrointestinaalne puudulikkus intensiivravi patsientidel ja intra-abdominaalne hüpertensioon kui oluline suremuse riskifaktor.

Tema sulest on ilmunud 100 teaduslikku publikatsiooni, neist 38 rahvusvaheliselt tsiteeritavates väljaannetes. Prof Starkopfi juhendamisel on kaitstud neli doktoritööd ning hetkel juhendab ta veel nelja doktoranti.

Lisainfo: Tuuli Ruus, TÜ arstiteaduskonna dekanaadi juhataja, tel 737 5325, tuuli.ruus@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu ülikooli pressiesindaja