TÜ audoktor Umberto Eco peab maikuus Eestis mitu loengut

Mainekas Itaalia semiootik, filosoof ja kirjanik Umberto Eco tuleb Eestisse Tartu Ülikooli juhitava kultuuriteooria tippkeskuse kutsel. 7. mail 2009 osaleb Umberto Eco Prima Vista kirjandusfestivalil Tartu Ülikooli Raamatukogus, kohtudes ühtlasi kirjastajate ja tõlkijatega.

Eco Eesti visiit jätkub 8. mail Tallinnas, kus ta külastab J.Lotmani ja Z.Mintsi arhiiv-raamatukogu ja esineb Tallinna Ülikoolis Kultuuriteooria tippkeskuse seminaril.

Umberto Eco on Bologna Ülikooli professor, semiootik, medievist ja kirjanik. Tema raamat "Semiootika teooria" (1976) on selle valdkonna klassika, samuti kuulub kirjandusklassika hulka romaan "Roosi nimi". Eesti keeles on ilmunud 8 Eco raamatut.

Lisainfo: prof Kalevi Kull, Tartu Ülikooli semiootika osakonna juhataja, 7 375 933, kalevi.kull@ut.ee

Kristina Kurm
avalike suhete peaspetsialist