TÜ AULAS TOIMUB JAAN KROSSI 85. SÜNNIPÄEVALE PÜHENDATUD KOLLOKVIUM

Tartu Ülikooli eesti kirjanduse prof Rein Veidemann teeb kollokviumil ettekande teemal "Mees Genuast Jaan Krossi luules", Jouko Vanhaneni ettekande teema on "Kui minult küsitaks, mis mees on Jaan Kross".
Henning von Wistinghausen räägib kollokviumil tahkudest Eduard von Keyserlingi elus ja romaanides, Kanada väliseestlane Tiina Kirss kõneleb teekondadest ja teekondlastest Jaan Krossi proosas ning Riigikohtu esimehe Märt Raski ettekanne kannab pealkirja "Jaan Kross - sild iuridica ja kirjanduse vahel".

Kohvipausi järel jätkab ettekandega Läti kirjandusteadlane ja tõlk Maima Grīnberga teemal "Kas Krossi Lätis tuntakse?", Eesti Teaduste Akadeemia president prof Richard Villems teeb ettekande teemal "Teadlase põhjalikkus, kunstniku sugestiivsus" ning Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonna esimees Janika Kronberg räägib Jaan Krossi kodanikuõpetusest.

Kollokviumi lõpetab Tartu linnapea Laine Jänese tervitus. Üritust juhatab kirjanik Ülo Tuulik ning kollokviumist tehakse sünkroontõlge eesti, soome ja inglise keelde.
Jaan Kross oli Tartu Ülikooli vabade kunstide kutsutud professor 1998. aastal.

Täpsem info Jaan Krossi sünnipäevale pühendatud kollokviumi kohta asub aadressil: /5101?viewtype=event&event_id=74405.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht