TÜ avatud ülikooli õppesse saab kandideerida veel mõnele erialale

Bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppes saab 24. augustini avaldusi esitada õigusteaduse, proviisori, filosoofia, kirjanduse ja rahvaluule, turismi- ja hotelliettevõtluse ning keskkonnateaduse ning magistriõppes Euroopa õpingute õppekavale kandideerimiseks.

Majandusteadusteaduskonna magistriõppe õppekavadele saab avaldusi esitada 21. septembrini.

Rakenduskõrgharidus- ning bakalaureuseõppesse saab dokumente esitada ka elektroonselt Sisseastumise Infosüsteemi (SAIS) kaudu. Tartu Ülikooli vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul peavad aga kandideerijad arvestama asjaoluga, et kui keskkool on lõpetatud enne 2004. aastat, siis riiklikes infosüsteemides ei ole kooli lõpetamise kohta andmeid. "Sellisel juhul ei saa avaldust SAISi kaudu esitada ning dokumendid tuleb ise kohale tuua," ütles Karo.

Samuti saab oma õppimissoovi avatud ülikooli bakalaureuseõppes avaldada TÜ õigusteaduskonnas Tallinnas (Kaarli pst 3) ja Tartu Ülikooli esindustes Tallinnas, Jõhvis, Türil, Võrus, Pärnu kolledžis ja Ülikoolide Keskuses Saaremaal.

Ka tänavu finantseeritakse Tartu Ülikooli avatud ülikooli õppes teatud õppekohti riikliku koolitustellimuse raames. Bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppes on kokku 140 ning magistriõppes 94 tasuta õppekohta.

Vastuvõetute nimekirjad avalikustatakse 28. augustil veebiaadressil: /sisseastumine. Samale veebilehelt leiab ka muu sisseastumist puudutava info.

Lisainfo: TÜ vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo, tel 737 6391

Liina Jürgen