TÜ doktorant tuli mõttemängude maailmameistriks

Tartu Ülikooli majandusdoktorant Andres Kuusk naasis Londonis aset leidnud 15. mõttespordi maailmameistrivõistlustelt võidukarikaga, kirjutab Postimees.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38203","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]"See oli unistus, mis nüüd on lõpuks käes," ütleb maailmameister rõõmsalt.Ka eelmisel aastal osales Andres Kuusk samadel maailmameistrivõistlustel, ja kuigi see oli päris esimene kord sinna minna, tuli ta juba siis tagasi hõbemedaliga.

"Pärast seda võtsingi sihi, et sel aastal proovin kulla ära tuua," räägib ta. "Tegin tööd ja see saigi teoks."

Andres Kuuse sõnul haaravad mõttespordi maailmameistrivõistlused ligi neljakümmet ala, kohal oli üle 150 osaleja ligi 30 maalt. Võistleja võib osaleda nii paljude mängude turniiridel, kui vähegi jõuab, aga kõike niikuinii ei jõua. Arvesse lähevad vaid viie parema mängu tulemused.

Andres Kuusk keskendub nüüd oma doktoritööle, mis uurib finantskriiside nakkuslikkust. "Aga ma loen näiteks mänguteooriat majanduse magistrantidele," ütleb ta veel. "Ettevõtete edukus sõltub ju laias laastus kolmest aspektist: ettevõtte enda otsused, konkurentide otsused ning juhuslikkus, mida ei saa määrata – see kokku ongi mänguteooria."

Veel märgib Andres Kuusk, et sõpruskonnas meeldib talle malemängu õpetada.

Tartu Ülikooli rektoraadis õigusnõunikuna töötav Aliis Liin ütleb, et tema on kogu aeg arvanud, et malemänguoskus võiks olla osa igaühe alusharidusest, aga kahjuks on ta enda haridus selles osas puudulik.

"Viimasel ajal olen proovinud Andrese juhendamisel seda viga parandada," räägib ta. "Iga harjutuskord on ühtlasi rännak male ajalukku ja suurmeistrite loomingusse. Andres Kuuses on võime male vastu vaimustust tekitada, oma mõttekäiku kiiresti ja selgelt edasi anda. Tal on ülihea mälu ja ta orienteerub suurepäraselt kombinatsioonides."

Täpsemalt loe Postimehest!

Vahendas