TÜ ettevõtluskeskus alustab ettevõtluse õppejõudude koolitamisprogrammiga

Tartu ülikool alustab täna, 1. märtsil kõrgkoolide ettevõtluse õppejõududele suunatud täienduskoolituste programmiga, mille eesmärk on anda õppejõududele täiendavaid praktilisi teadmisi ettevõtluskeskkonnast ning tõsta ettevõtlusõppe taset.

Värske kõrgharidusreformi tulemusena on Eesti kõrgkoolide ettevõtlusõppe valdkond Tartu ülikooli vastutada. TÜ ettevõtluskeskus kaardistab ettevõtlusõppega seotud olukorda Tartu ülikoolis ning on leidnud, et ettevõtlusõppe sisseviimine õppekavadesse ja integreerimine erialaainetega eeldab tõhusamat ettevõtluse õppejõudude ettevalmistust. Sellel eesmärgil on TÜ-s loodud ettevõtliku ülikooli tegevuskava.

TÜ arendusprorektori Erik Puura sõnul on ettevõtliku ülikooli tegevuskaval õppejõudude koolitamisel ettevõtlusõppe läbiviimiseks väga oluline roll. "Kui lisaks ettevõtlusõppe baaskursuse kättesaadavaks tegemisele suudame tudengitele pakkuda erinevatele erialadele kohandatud jätkukursusi, siis on selge, et üha rohkem ülikooli lõpetanuid rajavad oma ettevõtte. Meil on juba häid näited, nagu bioettevõtluse kursus molekulaar- ja rakubioloogia instituudis ning just käivitunud tarkvaratehnika projekti kursus arvutiteaduse instituudis, kuid vaja on rohkem, palju rohkem selliseid ettevõtmisi," selgitas Puura.

Täienduskoolitusel käsitletakse ettevõtluse rolli ühiskonnas ning arutletakse, miks ja kuidas ettevõtlust kõrgkoolides õpetatakse. Õppejõud tutvuvad protsessipõhise ettevõtlusõppe metoodikaga, jagavad ülikoolidest võrsuvate ettevõtete nõustamise kogemusi ning analüüsivad välismaa ettevõtlusõppe praktikaid Silicon Valley, Hollandi, Horvaatia, Soome ja Läti näitel. Kursuse praktilise osana katsetatakse individuaalselt interaktiivseid ettevõtlusõppe meetodeid.

Koolitustel astuvad teiste seas üles TÜ ettevõtluse nõustaja Aivar Pere, TÜ majandusteaduskonna ettevõtluse professor Tõnis Mets ja TÜ ettevõtluse lektor, TÜ ideelabori juht Kalev Kaarna.

Koolitusprogramm koosneb kuuest seminaripäevast märtsis-aprillis ning ühisest rahvusvahelisest lõpuseminarist juunis. Koolitusprogramm viiakse läbi TÜ ettevõtluskeskuses Narva mnt 4-B108  (Oeconomicum) ja Tartu teaduspargis.

Täienduskoolitusprogrammi on välja töötanud Tartu ülikooli ettevõtluskeskus koostöös TTÜ majandusteaduskonna koolituskeskusega, Aalto ülikooliga Soomes, Stockholmi majandusülikooliga Riias ning Läti tehnoloogiakeskusega.

Täpsema koolituse kava leiad siit. Koolitused viiakse ellu projekti CB ENTREINT raames, mida rahastab Euroopa regionaalarengu fondi „Central Baltic Interreg IVa" programm.

Lisainfo: Liina Joller, TÜ ettevõtluse nooremteadur, tel: 517 5504, e-mail: liina.joller@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja