TÜ füüsika-keemiateaduskond esitas Tartu Ülikooli rektori kandidaadiks Alar Karise

TÜ füüsika-keemiateaduskonna dekaani Peeter Burgi sõnul on Alar Karis praeguseks esitatud kandidaatidest juhina kogenuim. "Ta on näidanud ennast inimesena, kes on hea läbirääkija aga ka võimeline vastu võtma raskeid otsuseid ja neid ellu viima. Samuti tundusid tema seisukohad ülikooli tuleviku osas meie teaduskonnale sobivaimad," ütles Burk.

Alar Karis on sündinud 1958. aastal Tartus. Ta lõpetas 1981. aastal Eesti Põllumajandusakadeemia veterinaarteaduskonna. Hiljem on ta ennast täiendanud erinevate ülikoolide juures Saksamaal, Suurbritannias ja Hollandis. Alates aastast 1999 on Alar Karis Tartu Ülikooli professor. 2003.aastast on Karis juhtinud Eesti Maaülikooli. Tema ametiaeg saab läbi selle aasta lõpus.

Lisainfo: Peeter Burk, füüsika-keemiateaduskonna dekaan, tel 737 5258, peeter.burk@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja