TÜ ingliskeelsetest õppekavadest laekus enim avaldusi IT-õppekavadele

Tartu ülikooli 19 ingliskeelsele bakalaureuse- ja magistriõppekavale ning arstiteaduse integreeritud õppekavale esitati 2279 avaldust. Eesti päritolu kandidaadid esitasid kokku 194 avaldust.

Kõige rohkem avaldusi esitati sarnaselt eelmisele aastale IT-erialadele: informaatika õppekava sai 242 avaldust välisüliõpilaskandidaatidelt ja 40 Eesti päritolu kandidaatidelt ning tarkvaratehnika õppekava vastavalt 277 ja 41 avaldust.

TÜ tarkvaratehnika magistriõppekava programmijuht Marlon Dumas avaldas heameelt väga tugevate avalduste üle: „Mul pole kahtlustki, et need avaldused on ühed kvaliteetsemad, kui mitte kvaliteetseimad, mis meil on kunagi sellel magistriõppekaval olnud.“

Nii Eesti kui ka välismaa üliõpilaskandidaadi seas oli populaarne ka rahvusvaheliste suhete ja regiooni uuringute õppekava, kuhu esitati avaldusi vastavalt 185 ja 31.

Rahvusvaheliste suhete ja regiooni uuringute õppekava programmijuht, Tartu ülikooli rahvusvaheliste suhete teooria professor Eiki Berg ütles, et inimeste huvi õppekava vastu võib seletada rahvusvaheliste suhete keerulise hetkeseisuga: Ukraina kriis, ISIS, Euroopa Liidu sisemised vastuolud ja migratsioonisurve, on vaid mõned märksõnad, mis selle programmi vahendusel parema mõistmise leiavad.

„Meil on Eesti parim erialane pädevus, mõistlik tasakaal teoreetiliste teadmiste ja praktiliste oskuste vahel, lai ampluaa erinevaid õpetamismeetodeid ja soov näidata üliõpilastele, kuidas rahvusvaheline poliitika tegelikkuses toimib. Ise kõike kogeda on midagi muud kui tuimalt koolipinki kulutada. Rahvusvaheliste suhete tundmine avab selle maailma, kus erinevaid suhtluskanaleid varjutavad ajaloolised ja kultuurilised kontekstid – neid teadmata ei suuda ükski inimkollektiiv efektiivselt toimida,“ arutles Berg.

Vastuvõtt läks hästi ka esimest korda avatud õppekavadele, bakalaureuseõppe loodusteaduste ja tehnoloogia õppekava sai kokku 118 avaldust ning rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste õppekava 66 avaldust.

Tartu ülikooli rahvusvahelise õppe peaspetsialist Ülle Tensing rõhutas, et hetkel saab kokku lugeda vaid elektroonsel teel korrektselt esitatud avaldused. „Kui palju neist kandidaatidest esitavad nõuetele vastavad haridusdokumendid ja täidavad kandideerimiseks vajaliku minimaalse punktisumma, selgub hiljemalt juuni alguses, kui tehakse vastuvõtuotsused,“ sõnas Tensing.

Avaldusi esitati kokku 108 riigist.

Mart Noorma, TÜ õppeprorektor, 737 6201, 523 9159, mart.noorma@ut.ee
Ülle Tensing, TÜ rahvusvahelise õppe peaspetsialist, 737 5150, 5568 3533, ulle.tensing@ut.ee

Virge Tamme