TÜ innovatsioonikoolide võrgustik tõsteti Euroopa tasemel teistele eeskujuks

Tartu ülikooli innovatsioonikoolide võrgustik valiti Euroopa õppekvaliteedi parandamise uurijate ja praktikute assotsiatsiooni (EAPRILi) parima praktika ja uurimisprojekti auhinna nominendiks.

25.–28. novembrini Küprosel Nikosias toimunud EAPRIL-i aastakoosolekul valiti ühenduse ühe tähtsama aastaauhinna – parima praktika ja uurimisprojekti auhinna – kuue nominendi hulka Šveitsi, Hollandi, Saksamaa ja Hispaania kõrval ka Eesti Tartu ülikooli innovatsioonikoolide võrgustiku näol. Võrgustikku esindasid Küprosel Tartu Kivilinna kooli direktor Karin Lukk ja Pedagogicumi juhataja, professor Margus Pedaste.

Nominatsiooniks valmis ülikooli haridusuuenduskeskuses innovatsioonikoolide võrgustiku videotutvustus (vt all) ja poster.

Ehkki preemia läks tänavu Šveitsi, kus tutvustati, kuidas kasutada mobiilside tehnoloogiaid tööalases koolituses, on Pedagogicumi juht Margus Pedaste nominentide hulka jõudmisega rahul: „Meie võrgustiku tööd hinnati väga kõrgelt, pälvisime selge ja meeleoluka videoklipi, posteri ja esitlusega palju positiivset tähelepanu. Eriti tore, et konverentsil oli ka ettekanne meie õpetajalt Tartu Kivilinna koolist."

Nimetatud auhinna eesmärk on tunnustada parimaid teadlasi ja praktikuid hariduse, õppimise, juhendamise ja tööalase väljaõppe valdkonnas, mis aitavad kaasa õppekvaliteedi paranemisele kogu Euroopas, sh EAPRIL kogukonnas.

Tartu ülikooli innovatsioonikoolide võrgustik loodi 2013. aastal, võrgustiku moodustavad haridusasutused, kus õpetajad, tugispetsialistid ja juhtkond teevad oma põhitöö osana koostööd ülikoolidega esma- ja täiendusõppes, teadustöös ning õppevara ja õppekavade arenduses.

EAPRIL edendab ning tõhustab teadlaste koostööd ja teadusuuringute praktilisi seoseid formaalse, elukestva ja organisatsioonilise õppimisega. Organisatsioon hõlmab erinevaid haridustasemeid, samuti erinevate valdkondade organisatsioone, asutusi ja ühendusi, nagu ehitus, meditsiini-, hooldaja-, äri ja õpetajakoolitus jne. Samuti ühendab EAPRIL üksikisikuid, rühmi, organisatsioone ja võrgustikke erinevates eluetappides ja ametites (alates lasteaiaõpetajast kuni professoriametini välja).

TÜ innovatsioonikoolide võrgustiku ettevalmistamist ja arendustöid toetas Euroopa Sotsiaalfond haridusteaduse ja õpetajakoolituse arendamise programmi Eduko kaudu.

Lisainfo: Margus Pedaste, Pedagogicumi juhataja, tehnoloogiahariduse professor, tel 515 6095, e-post: margus.pedaste [ät] ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja