TÜ juuratudengid olid Teldersi harjutuskohtus üliedukad

Aprilli lõpus Haagis peetud Teldersi rahvusvahelise õiguse harjutuskohtuvõistlusel sai TÜ võistkond ülikõrge 7. koha.

25.–28. aprillini Haagis Rahvusvahelise kohtu juures toimunud Teldersi rahvusvahelise õiguse harjutuskohtuvõistlusel osalesid kokku 27 riigi esindused. Tartu ülikooli ja Eestit esindasid hagejate poolel Kairi Kaldoja ja Jaana Lints ning kostjate poolel  Elise Nikonov ja Meris Velling. Võistkonda juhendasid Miiko Vainer ja Kärt Pormeister.

Võistkondadele anti ülesandeks esitada jaanuariks kirjalik argumentatsioon ning aprillis tuli kaitsta oma seisukohti suuliselt, vastates seejuures mitte ainult vastaspoolele, vaid ka kogenud kohtunike rohketele ja keerukatele küsimustele. Väljamõeldud kaasus, mida sel aastal lahendati, puudutas küsimust, kas ja mis ulatuses on ühel riigil õigus mõista kohut teises riigis aset leidnud genotsiidikuritegude üle.

Üldarvestuses osutus edukaimaks Leideni ülikool. Tartu ülikool saavutas ülikõrge 7. koha ja parima kostjapoolse suulise argumentatsiooni osas seljatati kõik 26 konkurenti.
Lisaks arvati Kairi Kaldoja ja Elise Nikonov kümne parima esineja (Top 10 Best Oralist Award) sekka.

Edukate kostjate poolel esinenud Meris Vellingu sõnul oli võistluseks valmistumine väga raske ja aeganõudev. „Küll aga oli kohtunike positiivne vastukaja ning saadud teadmised ja kogemused niivõrd väärtuslikud, et igasugune pingutus tasus end ära,“ oli Velling rahul.

Sel aastal juba 35. korda toimunud Teldersi võistlus on maailma mainekaim ja üks vanimaid omataolisi. TÜ võistkonna osalemist toetasid Tartu ülikooli õigusteaduskond ning advokaadibüroo Borenius.

Täpsem info võistluse ja tulemuste kohta: http://www.grotiuscentre.org/TeldersMootCourt.aspx

Lisainfo: Kärt Pormeister, juhendaja, tel 55 649 284, kpormeister@gmail.com

Anneli Miljan