TÜ kammerkoor on turneel Rootsis

Tartu ülikooli kammerkooril on valminud selle aasta kevadeks täiesti uus kontsertkava Eesti ja välismaisest  koorimuusikast, millega esinetakse sellel nädalal Tartu sõpruslinnas Uppsalas ja Stockholmis.

Dirigent Triin Koch toob oma kooriga kuulajateni kontserdi „Slättlandets sång” (Tasase maa laul), mis räägib ja laulab Eesti  loodusest, inimestest, ilmast ja kodust, rõõmudest ja muredest. Akadeemilise kontserdi jagu Eesti ja välismaist koorimuusikat annab kuulajale kena ja ülevaatliku pildi parimast koorimuusikast ning toob seeläbi Eestit Rootsi kuulajale lähemale. Kontserdil kõlavad Veljo Tormise, Mart Saare, Arvo Pärdi, Ester Mägi, Eduard Tubina, Cyrillus Kreegi jvt kooriteosed.

Koori president Indrek Mustimets ütleb, et kõrge koorikultuuriga Rootsis ning eriti sealseis kultuurikeskustes Stockholmis ja Uppsalas akadeemilise kontserdiga ülesastumine on koori jaoks tõsine väljakutse ning koor peab neid kontserte oma selle semestri olulisimateks kontsertideks. „Oleme Rootsis oma kooriga viiendat korda ning need kontserdid on olnud alati väga erilised – kõrge muusikateadlikkusega publik kohustab meid alati parimaks ,“ lisab Mustimets.

Varasematel koori tegutsemisaastatel on kammerkoor Rootsis esinenud Stockholmis, Uppsalas, Lundis, Vadstenas ja Skinnskattebergis. Kontsertreisi toetavad Tartu ülikool, Tartu linn, Eesti ja Tartu kultuurkapital ning Eesti Kultuuriministeeriumi programm „Eesti muusika rahvusvahelisel areenil“.

1971. aastal asutatud Tartu ülikooli kammerkoor on üks omanäolisemaid ja tugevamaid kammerkoore Eestis. Koorile on omistatud Eesti Kooriühingu poolt aasta koori tiitel, võidetud on Eesti kammerkooride festivale ja auhindu toodud rahvusvahelistelt festivalidelt. Koor on sage esineja Tartu ülikooli ja linna tähtsündmustel. Koori repertuaaris on aukohal Eesti koorimuusika.

Kammerkoori dirigent Triin Koch on tänase Eesti andekamaid noori dirigente, kelle juhatada on nii Tartu ülikooli kammerkoor (alates 2001), Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor kui ka naiskoori Tallinna vilistlaskoor. Triin Koch on pälvinud rohkelt dirigendi eripreemiaid ja talle on omistatud Eesti aasta dirigendi aunimetus. Koos ülikooli kammerkooriga on Triin Koch kuulajaini toonud üle saja kooriteose, esinetud paarisajal korral üle Eesti ja välismaistel festivalidel ning salvestatud kammerkooriga plaat „Maailmasuurune leek“. Tartu ülikooli kammerkoor on sage osaline maailma koorimuusika suurvormide ettekandmisel ning heaks partneriks välismaistele kooridele Eesti kontsertreisideks.

Tartu ülikooli kammerkoor esineb 26. aprillil Uppsalas Helig Trefaldighets kirikus  ning 27. aprillil  Stockholmis Adolf Fredriku kirikus (kontserdid algavad kell 19).

Lisainfo: Indrek Mustimets, koori president, tel 506 3076

Anneli Miljan