TÜ kolm teaduskonda on esitanud rektorikandidaadi

Tänaseks päevaks on Tartu Ülikooli rektorikandidaadi esitanud kolm ülikooli teaduskonda - matemaatika-informaatikateaduskond, filosoofiateaduskond ja viimasena füüsika-keemiateaduskond. Kõikide teaduskondade nõukogud on rektorikandidaadiks esitanud praeguse rektori prof Jaak Aaviksoo.

Füüsika-keemiateaduskonna nõukogu istung toimus kolmapäeval, 15. jaanuaril, mil otsustati esitada omapoolne rektorikandidaat. Senise rektori kandidatuuri ülesseadmist põhjendab füüsika-keemiateaduskonna dekaan prof Jaak Järv järgmiselt: "Kuna Eestis puudub selgelt tajutav haridus- ja teaduspoliitika ja ka parteide programmid on selles osas kidakeelsed, segased ja ignoreerivad probleemi, siis on hea, kui vähemalt Tartu Ülikooli juhib selge visiooniga juht. Aaviksoo on kindlasti selline inimene, keda võib selgete arusaamistega hariduspoliitikuks pidada."

Esimesena esitas Jaak Aaviksoo rektorikandidaadiks 20. detsembril 2002. a matemaatika-informaatikateaduskond, filosoofiateaduskond esitas oma kandidaadi käesoleva aasta 8. jaanuaril. Praegune ülikooli rektor prof Jaak Aaviksoo teatas oma nõusolekust kandideerida rektoriks ka järgmiseks perioodiks Tartu Ülikooli nõukogu 2002. a augustikuu istungil.

Rektorikandidaate võib valimiskomisjonile esitada kuni 5. veebruarini 2003. a, lõpptähtajaks on kell 17.00.
Tartu Ülikooli rektori valimised toimuvad 28. veebruaril 2003. aastal. Rektori valimiste kord ja reglement on väljas ülikooli koduleheküljel, aadressil /valimised.php

Illari Lään
TÜ pressinõunik