TÜ kunstimuuseum tähistab Euroopa akadeemilise pärandi päeva

Neljapäeval, 18. novembril tähistab TÜ kunstimuuseum Euroopa akadeemilise pärandi päeva. Selleks puhuks valmis eraldi veebilehekülg ning kõik huvilised pääsevad muuseumisse tasuta.

Spetsiaalselt Euroopa akadeemilise pärandi päeva jaoks loodud veebiküljega tahab muuseum tutvustada oma kauneid seinamaalinguid. Veebilehekülg pakub võimalust kunstimuuseumi vaateid põhjalikumalt uurida ning kõrvutada seinamaalinguid neile eeskujuks olnud graafikalehtedega.

Muidugi ei anna käesolev veebilehekülg sellist kogemust nagu reaalne muuseumikülastus, mistõttu on 18. novembril 2010 sissepääs Tartu Ülikooli kunstimuuseumisse tasuta.

Euroopa akadeemilise pärandi võrgustik Universeum loodi aastal 2000 kaheteistkümne Euroopa ülikooli poolt ning eri ülikoolide muuseumide paremaks tutvustamiseks kuulutati 18. november koostöös Euroopa Nõukoguga Euroopa akadeemilise pärandi päevaks.

Täpsemat infot Euroopa akadeemilise pärandi päeva kohta saate leheküljelt http://universeum.it/

Kunstimuuseumi seinamaalingute veebilehekülje leiate aadressilt /artmuseum/pompei

Lisainfo: Uku Peterson, TÜ kunstimuuseumi projektijuht, tel 737 5384