TÜ kunstimuuseumis saab vaadata näitust värskest antiigist

3. märtsist 30. aprillinisaab Tartu Ülikooli kunstimuuseumis vaadata Rait Präätsa näitust "Antiik on kõikjal - värske antiik Tallinnast". [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38877","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Näitusega vaatab kunstnik ajas tagasi ning esitab oma nägemuse, kuidas antiikkunsti tõlgendada. Tööde teostamiseks on Rait Prääts kasutanud klaasi ning antiigielemente erinevatest teostest.

Kunstnik ise näeb antiigi taastootmise vajadust inimeste nõudluses antiigi järele. Rännates erinevates metropolides märkas Prääts, et antiikse kunsti galeriisid on palju rohkem, kui kaasaegset kunsti tutvustavaid. Antiikkunsti vastu on huvi üllatavalt suur. Seetõttu sündiski kunstnikul idee luua seeria klassikalisi skulpturaalseid vorme, mis oleksid täidetud erinevate mõtisklustega ajas kestmisest.

Seeria algus oli eksponeeritud 2009. aastal Helsingi galeriis Laterna Magica ja täiendatud näitusoli väljas2010. aastal HOP galeriis Tallinnas. Tartu Ülikooli kunstimuuseumis on seeria seni kõige suurem väljapanek, millest kolmandik on maailma esiettekanne.

Rait Prääts isevõtab näituse kokku järgnevalt: "Inimsuhted pole tuhandete aastate jooksul oluliselt muutunud ja kõik tegelikult väärtuslik meie ümber kestabki kaua. See, mis kestab, ongi antiik. Antiiki on kõikjal."

Näitus jääb avatuks kuni 30. aprillini.

Rohkem infot: /artmuseum

Lisainfo: Uku Peterson, TÜ kunstimuuseumi projektijuht, 737 5384, uku.peterson@ut.ee

Anneli Miljan
TÜ pressiesindaja