TÜ Narva Kolledž tähistab emakeelepäeva

Kerttu Rakke esitleb emakeelepäeval oma esikromaani "Kolmas printsess" (eesti keeles ilmunud 2001.aastal) tõlget, mis on esimene pärast taasiseseisvumist vene keelde tõlgitud Eesti ajaviiteraamat. Sõna saavad ka tõlkija Marina Tervonen ning eesti keele ja kirjanduse õppejõud Sirje Reese.

Kerttu Rakke autasustab ka kirjandivõistluse võitjaid, kes saavad temalt tunnustuseks autogrammiga raamatu. Narva koolide 7.-12. klasside õpilastele korraldatud kirjandivõistluse eesmärk oli innustada noori kirjalikult väljendama oma mõtteid ja tundeid, panna neid mõtisklema oma emakeele ilu ja võlu üle. Aktiivsemate koolide seas olid Narva Humanitaargümnaasium, Narva Pähklimäe Gümnaasium, Narva Kreenholmi Gümnaasium, Soldino Gümnaasium ja Narva Eesti Gümnaasium.

Sel päeval tunnustatakse Narva kolledžis traditsiooniliselt ka tublisid Narva elanikke nende aktiivse eesti keele kasutamise eest. Sel aastal leidsid äramärkimist Tatjana Zelenjaeva, Aljona Rudik, Maria ´uravljova, Jelena Nõmm.

Lisainfo: Maritsa Ort, tel 356 1985