TÜ Narva Kolledžis tähistatakse tatjanapäeva

Tatjanapäeva võib nimetada vene üliõpilaste suurimaks pidupäevaks terve õppeaasta vältel. Esimese kursuste üliõpilaste jaoks on lõppenud esimene semester ülikoolis ning ka eksamisessioon on lõppemas. Rongkäiguga antakse linnarahvale teada, et pool õppeaastat on õnnelikult möödas ning on põhjust pidutseda.

Tartu Ülikooli Narva Kolledži üliõpilasnõukogu esimehe Olesja Tvoronovit¨i sõnul ei tähistata tatjanapäeval ainult eduka semestri ja eksamisessiooni lõppu vaid toimub ka esimeste kursuste üliõpilaste ristimine täisväärtuslikeks üliõpilasteks. Tatjanapäeval ristitavatele üliõpilastele oli esimene semester ülikoolis nn proovieksamiks, mille põhjal vanemate kursuste üliõpilased hindavad esmakursuslaste sobivust saamaks täisväärtuslikeks üliõpilasteks.

Tõrvikrongkäigule järgneb ristimisüritus Narva linnuses.

Lisainfo: TÜ Narva Kolledži direktor Jana Tondi, tel 35 60608