TÜ nõukogu otsustas Türi kolledži õppekava Tartusse üle viia

Reedel, 26. novembril tegi Tartu Ülikooli nõukogu otsuse viia Türi kolledži ainus õppekava "Keskkonnakorraldus ja planeerimine" alates 2011. aasta sügisest üle TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna alla. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39123","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

TÜ õppeprorektori Martin Halliku sõnul tähendab otsus seda, et alates 2011. aasta 1. septembrist Türi kolledžis õppetööd senisel moel enam ei toimu. "Õppetöö üleviimise peamine põhjus oli õppejõudude ning tudengite väike arv – see pole piisav universitasele väärilise akadeemilise keskkonna loomiseks ja eelkõige kannatavad selle all just tudengid ise. Ka õppejõududele on pidev kahe linna vahet sõitmine liialt suur koorem ning selline töökorraldus pole jätkusuutlik," ütles Hallik.

TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna dekaan prof Peeter Burk lisas, et üleviimisest võidavad tegelikult just Türi tudengid. "Paraneb akadeemiline keskkond, laboratoorne baas on Tartus kordades suurem ja võimalusterohkem kui Türil. Õppekavade suhestamine on kindlasti mõlemale poolele rikastav – endised Türi tudengid saavad valida oluliselt laiemast valikainete ringist, samas on Türi õppekava praktilise suunitlusega ained rikastavad ka Tartu tudengitele," ütles Burk. Ta lisas, et kindlasti ei maksa unustada ka Tartus valitsevat ainulaadset akadeemilist õhkkonda ning linna nooruslikku aurat – suhtlemist teiste erialade tudengitega ning sellest tekkivat sünergiat ei saa alahinnata. "Ma mõistan Türi tudengite muret - iga muutus on emotsionaalselt raske - aga olen kindel, et kui nad oma õpingud Tartus lõpetavad, hindavad nad ülikoolilinna akadeemilist vaimsust ning ülikooli tähendust hoopis teises võtmes."

Kolledži sulgemine eeldab aeganõudvaid vajalikke juriidilisi toiminguid, mistõttu kolledži sulgemise otsuse teeb ülikooli nõukogu detsembrikuu istungil.

Keskkonnahariduse andmise tulevikku Kesk-Eestis ja Tartu Ülikooli tulevast rolli selles arutab 10. detsembril Tartus kogunev ümarlaud, millest võtavad osa TÜ, ministeeriumide, Riigikogu ja teiste ülikoolide esindajad, Järvamaa omavalitsuste ja Eesti omavalitsusliitude juhid ning regionaalarengu finantseerimisega tegelevad institutsioonid.

Lisainfo:
Martin Hallik, TÜ õppeprorektor, tel 737 6200, 515 3853, martin.hallik@ut.ee
Peeter Burk, TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna dekaan, tel 737 5258, 509 8836, peeter.burk@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja