TÜ ÕPPEPROREKTORI AMETISSE ASUB PROF BIRUTE KLAAS

Tartu Ülikooli rektor prof Jaak Aaviksoo põhjendab uue õppeprorektori valikut järgmiselt: "Ülikooli olulisimaks väljakutseks on rahvusülikooli ja rahvusvahelise teadusülikooli eesmärkide ühitamine. Prof Birute Klaas on suutnud seda ülikooli suurimas – filosoofiateaduskonnas dekaanina teha. Olen kindel, et ta suudab ka kogu ülikooli sellel teel oluliselt edasi viia".

Praegu TÜ filosoofiateaduskonna dekaanina töötav prof Birute Klaas nõustus asuma õppeprorektori ametikohale, et suurendada humanitaarteadusliku mõtteviisi osakaalu nii ülikooli juhtimises kui ka laiemalt kõrghariduse ja teadusvaldkonna otsustuskogudes. Otsust asuda õppeprorektori ametikohale aitas Birute Klaasi sõnul kinnitada ka filosoofiateaduskonna stabiilne seis ja selged arenguperspektiivid.

Jaak Aaviksoo kirjutas Tõnu Lehtsaare lahkumisavaldusele alla käesoleva aasta 9. novembril.
Tõnu Lehtsaar lahkub õppeprorektori ametikohalt isiklikel põhjustel, jätkates ülikoolis praktilise usuteaduse professorina.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht