TÜ Pärnu kolledž käivitab koolitusalase koostöö Egiptusega

Aprilli lõpus väisas Egiptust TÜ Pärnu kolledži delegatsioon. Visiidi eesmärgiks oli koostööleppe allkirjastamine, mille kohaselt kolledž hakkab panustama turismialase hariduse edendamisse Egiptuses, keskendudes heaolu- ja spaavaldkonnale.

TÜ Pärnu kolledži koostööpartneriks Egiptuses saab valitsuse poolt ellu kutsutud avaliku sektori koostöö organisatsioon Horest Train ETP, mida toetab ka Euroopa Liit. Koostöö toimub Egiptuse TVET (Technical Vocational and Educational Training) haridusreformi raames. Koostööleppele kirjutasid alla TÜ Pärnu kolledži direktor Henn Vallimäe ning ETP Horest tegevjuht Dr Saber Soliman.

Kolledži direktori Henn Vallimäe sõnul hõlmab kolledži ja ETP Horest koostöö turismialase hariduse edendamist Egiptuses, keskendudes hetkel ennekõike heaolu- ja spaavaldkonnale. "Tartu ülikooli Pärnu kolledž pakub oma teadmisi ning ekspertiisi, töötades välja heaolu- ja spaateenuste disaini, turunduse ja juhtimisealased lühikursused spaavaldkonna spetsialistidele."

Samuti viivad TÜ Pärnu kolledži õppejõud läbi täiendkoolitused Egiptuse õppejõududele, kes end antud erialal soovivad täiendada. Koolitused  kohandatakse spetsiaalselt kohalikele oludele, selleks annavad oma täiendava panuse nii kohalike ettevõtete esindajad kui ka Egiptuse juhtivad turismiasjalised. Õppekursuste arendusprotsessi on kaasatud ka Kairo Helwani Ülikool. "Kahepoolsete koostöösidemete arendamine tõotab kujuneda viljakaks mõlemale partnerile," loodab Vallimäe.

Lisaks eelnevalt kokkulepitud tegevustele kavandatakse juba ka muid ühiseid ettevõtmisi. Peatselt väisab Eestit Egiptuse partnerite delegatsioon, et tutvuda Tartu ülikooli ning Pärnu kolledžiga.

Lisainfo: Henn Vallimäe, tel 502 2554, henn.vallimae@ut.ee

Anneli Miljan