TÜ politoloogid kuuluvad Euroopa tipptegijate hulka

Valiku tegemeisel olid kriteeriumideks teadustöö tulemused (publikatsioonide ja tsiteeringute arv) ning rahvusvahelisus (üliõpilaste ja õppejõudude mobiilsus ning Erasmus Munduse magistriõppekavade arv). TÜ politoloogid paistsid CHE hinnangul üleeuroopalises võrdluses silma tsiteeringute arvu ja rahvusvahelise orientatsiooni poolest.

Peale kvantitatiivsete näitajate sisaldab ExcellenceRanking arvukalt kasulikku infot magistri- ja doktoriõppe õppekavade kohta, lisaks sellele fakte uurimisrühmade ja nende raskuspunktide kohta ning teaduskondade suuruse ja vastuvõtutingimuste ja majutusvõimaluste kohta. Ka praegused üliõpilased hindasid oma õppimistingimusi ning andsid sellega uute huviliste jaoks omapoolse hinnangu.

2010. aastal hindab CHE (Centrum für Hochschulentwicklung) loodusteadusi ja matemaatikat.

CHE on Saksamaal Güterslohis asuv sõltumatu institutsioon, mis on pühendunud kõrgkoolisüsteemi reformimisele. CHE koostab igal aastal Saksamaa ja teiste riikide kõrgkoolide kohta oma edetabeli "CHE Excellence Ranking", mille abil on magistri- ja doktoriõppesse astujail võimalik võrrelda ka Euroopa ülikoolide parimaid uurimisasutusi.

Edetabeli tulemused avaldati 29. oktoobril Saksa nädalalehes DIE ZEIT ja veebiaadressil www.zeit.de/excellenceranking. Lisainfo CHE-ExcellenceRanking‘u kohta asub aadressil www.che-excellenceranking.eu.

Lisainfo: Professor Andres Kasekamp, tel 737 6377, andres.kasekamp@ut.ee
Cort-Denis Hachmeister, CHE, tel + 49 5241 9761 35, cort-denis.hachmeister@che-ranking.de

Karin Volmer
pressiesindaja